Карамельний торт зі смаком капучіно

Карамельний торт зі смаком капучіно

Для приготування торта зі смаком капучіно знадобиться:

3 ст. борошна

2 ½ чайні ложки пекарського порошку (розпушувача)

½ чайної ложки солі

1 чайна ложка з гіркою розчинної кави еспресо

1 ст. несолоного масла, розм'якшеного

1½ ст. цукрового піску

1/3 ст. коричневого цукру

2 чайні ложки екстракту ванілі

4 яйця кімнатної температури

¾ ст. молока

¾ ст. міцного гарячої кави

Попередньо нагріти духовку до 180 градусів. Змастити жиром і посипати борошном три форми для випікання діаметром 20 см. Відставити форми в сторону.

Змішати борошно, розпушувач, сіль і розчинний еспресо. Відставити в сторону.

Використовуючи електричний міксер збивати масло до утворення однорідної гладкої консистенції. Додати звичайний і коричневий цукор, потім збільшити швидкість і продовжувати збивати до тих пір, поки цукор і масло не стануть однорідною масою. Суміш повинна бути легкою і повітряної.

Переключити міксер на низьку швидкість, додати екстракт ванілі, потім по одному яйця. Вимкнути міксер і зішкребти суміш зі стінок і дна ємності.

По черзі, порціями додати половину сухих інгредієнтів, потім незбиране молоко, після цього сухі інгредієнти що залишились. Періодично змішувати все на низькій швидкості до тих пір, поки всі інгредієнти повністю не перемішається з маслом. Додати в суміш гарячу кава і змішувати на низькій швидкості до отримання однорідної маси.

Рівномірно розподілити тісто на три форми. Випікати в попередньо нагрітій духовці приблизно 24-26 хвилин. Перевірити готовність коржа можна, встромивши в його центр зубочистку. Якщо вона буде суха, значить торт готовий.  Залиште остигати на решітці духовки на 10 хвилин. Потім вийняти коржі з форм.

Для кавового просочення знадобиться:

½ ст. води

½ ст. цукрового піску

1 чайна ложка з гіркою розчинного порошку кави еспрессо

З'єднати всі інгредієнти в мисці. На середньому вогні довести суміш до кипіння. Зменшити вогонь і кип'ятити на низькому вогні протягом 5-10 хвилин. Зняти з вогню і остудити перед використанням.

Для карамельного масляного крему знадобиться:

6 білків великих яєць

2 чашки цукрового піску

300 г вершкового масла, порізаного кубиками і розм'якшеного

2 чайні ложки екстракту ванілі

½ ст. карамельного соусу

Помістити білки яєць і цукор в чашу електричного міксера. Збивати до отримання однорідної маси.

Помістити чашу над каструлькою з киплячою водою, щоб вийшла водяна баня. Інтенсивно помішуючи, нагрівати яєчну суміш до тих пір, поки кондитерський градусник буде  на відмітці 70 градусів. Обережно перемістити миску до міксера.

Використовуючи спеціальну насадку для збивання, збивати яєчну суміш на високій швидкості протягом 8-10 хвилин, поки не з'являться густі, глянцеві піки, а зовнішня сторона миски охолоне до кімнатної температури.

Переставити насадку у вигляді лопатки. Змішувати все на низькій швидкості, повільно додаючи в суміш масло, порізане кубиками. Збивати до тих пір, поки суміш не стане однорідною.

Додати екстракт ванілі і збивати суміш на середній швидкості протягом 3-5 хв до тих пір, поки суміш не стане шовковистою і гладкою.

Взяти 1 склянку ванільного масляного крему і відставити його в сторону. До залишків крему додати карамельний соус. Збивати глазур на середній швидкості до утворення однорідної шовковистою консистенції.

Для прикраси торта знадобиться:

Ванільний масляний крем що залишився

Цілі кавові зерна

Какао-порошок

Після того, як коржі охололи, необхідно їх підрівняти і щедро просочити кавововим сиропом. Покласти нижній корж торта на блюдо для сервіровки. За допомогою лопатки намазати приблизно склянку карамельного масляного крему. Помістити на нього наступний корж і повторити все те ж же, що і з першим коржем.

Використовувати карамельний масляної крем для прикраси зовнішнього боку торта. Наповнити кондитерський мішок з середньою круглою насадкою ванільним масляним кремом. Прикрасити верхній край торта крапельками з крему. На верхівку кожної крапельки помістити кавове зерно. Посипати торт декількома пучками какао-порошку.

За матеріалами https://vk.com/desetromaniya?z=photo-103051133_456255937%2Fwall-103051133_60718

Shares
facebook sharing button