Домашнє Савоярді або Дамські пальчики: просте бісквітне печиво і основа для домашнього Тірамісу :)


печиво,     Савоярді    

Домашнє Савоярді або Дамські пальчики: просте бісквітне печиво і основа для домашнього Тірамісу :)

Мені здається, що Тірамісу, основою якого є Савоярді і крем з маскарпоне, - це найпопулярніший десерт у нас. Він присутній в меню кожного ресторану, кафе або кав'ярні. Але на жаль, він далеко не скрізь правильний і не скрізь смачний.

Цей чудовий десерт можна приготувати вдома) Печиво для нього можна купити в магазині або супермаркеті, але ціни на нього трохи завищені. Куди цікавіше спекти таке печиво вдома! Тим більше, що все дуже просто;)

Для приготування Савоярді нам знадобиться:

60 г цукру;

3 яєчні білки;

2 яєчних жовтки;

50 г борошна;

30 г цукрової пудри.

Відразу ж включаємо духовку - нагріваємо її до 190-200 градусів;)

І йдемо готувати бісквітне тісто. . .

Білки відділяємо від жовтків і ховаємо їх у холодильник, щоб не нагрівалися, поки ми збиваємо жовтки.

Половину цукру з'єднуємо з жовтками і збиваємо в блендері до отримання світлої і пишної злегка жовтуватої маси.

Перекладаємо масу в миску і додаємо туди просіяне через сито борошно. Акуратненько вмішуємо борошно в жовткову масу, щоб не утворювалися грудочки.

Тепер збиваємо охолоджені білки до м'яких піків.

Додаємо решту половину цукру, але не всю відразу. Спочатку додамо половинку половини і продовжимо збивати білки, поступово додаючи другу половинку цукру. Збиваємо, поки доданий цукор не розчиниться, а білкова маса не стане гладкою і блискучою.

Обережненько з'єднуємо білки з жовтково-борошняною масою. Перемішуємо силіконової лопаткою, рухами знизу вгору, щоб зберегти легкість маси)

Перекладаємо тісто в кондитерський шприц або мішок.

"Відсаджувати" на деко, застелене пергаментом, майбутнє печиво - у вигляді паличок довжиною по 10-12 см.  Двічі посипаємо майбутнє печиво цукровою пудрою, просіюючи  її крізь сито. Посипані заготовки студимо 10-15 хвилин. Відправляємо деко в духовку на 10-12 хвилин. Випікаємо печиво до красивого золотисто-бежевого кольору) Дістаємо деко з духовки і даємо печеньку охолонути)

Джерело https://vk.com/id205866615