Ням-ням за 5 хвилин

Мармелад "Сонячний апельсин"

Категорії: сучасні десерти
Теги: апельсини, мармелад, пектин

Складові:
апельсини - 8 невеликих шт. (Для отримання пюре вагою 450 г)
цукор - 364 г
пектин цитрусовий - 14 г
сироп глюкози - 110 г
кислота лимонна - 5 г

приготування:
Мармелад вариться з фруктового або ягідного пюре. Пюре можна купити в магазинах для кондитерів (продається в вакуумних упаковках або в замороженому вигляді), або приготувати самим. Я апельсинове пюре зробила сама. Розповім як.
Знадобиться звичайна соковижималка для цитрусових. Апельсини вимити, розрізати навпіл і вичавити сік. Важливо вичавлювати сік через рідку сітку, щоб сік виходив з м'якоттю, а м'якоть, яка «осідає» на решітці, ні в якому разі не викидати, потім ми її будемо використовувати.
Отже, сік вичавлений, вся м'якоть з решітки зібрана. Взяти сотейник (важливо - великий, інакше мармелад в процесі варіння почне википати, і з товстими стінками і дном - інакше пригорить), поставити його на ваги, обнулити. Викласти спочатку всю м'якоть, потім долити соком так, щоб вага пюре стало 450 мл
Лимонну кислоту розвести в 5 г води, цукор змішати з пектином
Нагрівати пюре до появи перших ознак кипіння і, безперервно перемішувати вінчиком, висипати цукрово-пектинову суміш.
Довести суміш до хорошого кипіння і влити сироп глюкози. Ретельно перемішувати вінчиком! Варити мармелад до досягнення температури 107 град.
Варити мармелад потрібно на вогні, трохи вище середнього. Температура буде зростати дуууже повільно, часом здаватиметься, що нічого не відбувається. Просто наберіться терпіння
Поки вариться мармелад, потрібно підготувати форму - прямокутну рамку (18 на 18 або 20 на 20) поставити на силіконовий килимок
Коли температура досягнута (впевнені 107 град), вливаємо в мармелад приготований розчин лимонної кислоти і ретельно перемішуємо вінчиком
Тепер потрібно негайно перелити мармелад в підготовлену форму. Він дуже швидко гусне, так що не баріться, щоб поверхня мармеладу була гладкою і рівною. Якщо все зроблено правильно (хороший якісний пектин, правильно виміряна вага всіх інгредієнтів, вірна температура), то вже через 10-20 хвилин ваш мармелад застигне.

Потрібно дочекатися, поки він остаточно добре охолоне при кімнатній температурі (ні в якому разі не ставити в холодильник!) Бажано залишити мармелад в рамці на добу.
Далі нарізати пласт мармеладу на скибочки і обваляти в дрібному цукрі. Розкласти скибочки на решітку для остаточної стабілізації. Дати мармеладу ще стабілізуватися мінімум 12 годин.

За матеріалами https://www.instagram.com/p/Bq9NOc2hLYS/