Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Чим замінити патоку і глюкозний сироп: Рецепт Інвертного Сиропу

Чим замінити патоку і глюкозний сироп: Рецепт Інвертного Сиропу
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Нерідко траплялися рецепти, в яких використовують патоку, глюкозу (глюкозний сироп). Ці інгредієнти не дють цукру кристалізуватися. Наприклад, при випічці хліба заміна цукру глюкозою або патокою робить м'якуш пишнішим, хліб не так швидко черствіє. З ними готують джеми, щоб під час зберігання вони не зацукровується. А ще з глюкозним сиропом готують абсолютно неймовірні глазурі для тортів і тістечок.  Купити ці інгредієнти не так просто - в моєму місті в магазинах їх точно немає, а замовляти з інтернету потроху я поки не бачу сенсу. А тому є  чудовий вихід - приготувати своєрідний замінник патоки і глюкозного сиропу - інвертний сироп.

Інвертний сироп абсолютно нейтральний на  смак. Він являє собою суміш глюкози і фруктози - продукти розщеплення сахарози. Він виходить в'язким, як рідкий мед, і куди солодшим за цукор (120% по відношенню до сахарози).

Принцип приготування інвертного сиропу полягає в тому, що цукор заливають гарячою водою, розмішують, доводять до кипіння, потім додають  кислоту і варять 25-35 хвилин (я варю хвилин 20-25). Після варіння в сироп вводять соду, щоб погасити залишки кислоти.

- Інгредієнти:

700 г цукру,
310 мл. гарячої води,
4 г  кристалічної лимонної кислоти,
3 г  харчової соди.


Власне, процес приготування дуже зрозуміллий. Сироп варто варити в ємності з товстим дном і під кришкою, щоб мінімізувати випаровування води. Крім того, включіть найменший вогонь, на який здатна ваша плита. Кипіння має бути маленьким-маленьким. Занадто великий вогонь - і сироп почне темніти раніше, ніж потрібно.

Готовий сироп повинен мати світлий солом'яний колір.

Знявши сироп з вогню, зовсім трохи охолодіть його - 4 хвилини а потім додайте соду, розведену в 5-10 мл води. У цей момент почнеться реакція нейтралізації і багато піни. Через 10-15 хвилин все втихомириться.

Готовий сироп перелийте в скляну баночку з щільною кришкою і зберігайте при кімнатній температурі, а ще краще - в холодильнику.

За матеріалами: zhizn-vkusnaja.com.ua

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook