Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

домашня консервація малина варення

Желеподібне малинове варення

Желеподібне малинове варення
домашня консервація малина варення
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Принцип заготовки ягід залишається той же - вони повинні бути чисті і здорові. Але є один маленький секрет: в це варення потрібно збирати не тільки визріли ягоди, а й недозрілі, і в невеликій кількості - недостиглі. Саме вони нашому варення ефект желе додадуть. Цукор ми беремо в тих же пропорціях, що і в класичній п'ятихвилинці - від 1 до 1, 5 кг на 1 кг ягід, в залежності від особистих уподобань.

Це варення вариться в два етапи.

1. В ягоди засипаємо 2/3 цукру і залишаємо на пару годин, щоб малина пустила сік. У разі якщо ж часу обмаль і потрібно варити відразу - ставимо на невеликий вогонь (можна додати 1-2 столових ложки води для прискорення танення цукру) і повільно доводимо до кипіння, помішувати до повного розчинення цукру і знімаємо пінку. Після закипання варимо буквально 5-7 хвилин і вимикаємо, залишаючи варення до повного охолодження. Зручно робити це на ніч, коли зрозуміло, що зібрані вдень ​​ягоди просто не доживуть до ранку, а возитися з ними всю ніч вже немає сил або можливості. Вранці знову ставимо ягоди на маленький вогонь і не поспішаючи доводимо варення до кипіння. Засипаємо цукор, що залишився, постійно помішувати до його повного розчинення, тобто знову 5-7 хвилин, і ... все, варення готове! Швиденько розливаємо його по стерильним баночках, але не закриваємо відразу кришками, а даємо трохи охолонути, приблизно протягом години, щоб на поверхні варення утворилася застигла плівочка. І тільки після цього закриваємо стерильними кришками.

2. Додавання цукру на другому етапі варіння і не перетравлення його - ще один важливий момент цього рецепта, що дозволяє отримати джелеподібне варення.
Малинове варення за цим рецептом виходить дивно яскравого - малинового! - Кольори, з невимовним смаком і ароматом!

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook