Соус Бешамель - всі секрети французької кухні

Масло - 25 гр
Борошно - 25 гр
Молоко - 300 гр

Всі ми любимо пасту і часто думаємо, який же соус приготувати. З особливих побажань - швидкість і невимогливість до інгредієнтів. І ось тут нам на допомогу приходить Бешамель, соус з борошна, масла і молока. Він відмінно підходить до пасти, лазаньї, для приготування пирогів з начинками, та  до чого завгодно. А найголовніше легко запам'ятати пропорції: 1/1/10 (мука / масло / молоко).

Цікаво: Бешамель (фр. Béchamel) - базовий соус на основі ру (термічно оброблена суміш борошна і жиру, використовується як загущувач) і молока.
Беріть сотейник з товстим дном, нам потрібно, щоб він не остигав миттєво при додаванні холодного молока. Покладіть кубик масла і борошно (по 25 грам). 

Нагрівайте на сильному вогні, помішуючи лопаткою. Вам потрібно отримати однорідну масу, яка буде трохи скочуватись. 

У цей момент вливаємо першу з трьох порцію молока. Я беру трохи більше молока (300 гр). Влили 100 гр і відразу ж помішуємо вінчиком. Робити потрібно це постійно, щоб позбутися від грудочок. 

Як тільки соус схопився, вливаємо ще порцію молока (100 гр). Знову помішувати вінчиком постійно, як би збиваючи масу. Як тільки соус знову почав густіти - вливаємо третю порцію молока (100 гр) .

Тут помішуємо  вінчиком до тих пір, поки соус не буде впевнено покривати тильну сторону ложки. Пам'ятайте, охолоджуючись соус буде густіти ще, тому знімати з плити потрібно трохи більш рідкий соус, ніж ви хочете бачити в пасті. Часто буває так, що прогледіли або ще не встигли і соус загус швидко. Тоді вливайте ще молоко по чуть-чуть і помішуйте вінчиком.

Найкраще відразу перелити соус в іншу тару (щоб він не грівся в сотейнику). Якщо будете чекати якийсь час до подачі - накрийте плівкою так, щоб вона торкалась поверхні соусу. Робимо це, щоб не утворювалася скоринка.

Особливі естети можуть додати тертий пармезан або шматочки Дор Блю. Соус вийде об'ємніше і харизматичний. Або мелений мускатний горіх.

Смачного!

Shares
facebook sharing button