Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

домашня консервація полуниця варення

Ідеальне полуничне варення

Ідеальне полуничне варення
домашня консервація полуниця варення
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

РЕЦЕПТ ідеального полуничного варення
1. Для початку позбавляємося від плодоніжки, полуницю моєму, даємо обсохнути (пам'ятаємо, що зайва вода нам не потрібна), викладаємо в каструлю для варення і засипаємо цукром. Класичне співвідношення цукру і ягід 3: 4. Ми залишаємо при кімнатній температурі на 8 годин, щоб полуниця дала сік.
2. Тим часом підготуємо смородину(кількість смородини залежить від кількості полуниці, але не менше  100 гр на 1 кілограм полуниці. Для максимального вилучення пектину ягоди смородини заливаємо холодною водою так, щоб вода злегка покривала ягоди, доводимо до кипіння і кип'ятимо на повільному вогні, поки ягоди не полопаються. Вимикаємо, повністю охолоджуємо і протираємо через сито, щоб позбутися від насіння. Отриману рідину ховаємо в холодильник, поки не прийде її зоряний час.
3. Полуниця після довгих годин взаємодії з цукром дала сік, і ми готові до варіння варення. Відкидаємо полуницю на друшляк, а сироп що стік ставимо на вогонь, додаємо екстракт червоної смородини і доводимо до кипіння. При бурхливому кипінні на поверхні почне утворюватися пінка. Позбутися від неї можна двома способами: знімати ложкою або додати кілька крапель олії виноградних кісточок, щоб зменшити піноутворення.
Головне - пам'ятайте, що для ідеального варення від піни треба обов'язково позбутися. Тому що, по-перше, полуничний сироп буде максимально прозорим, а по-друге, ви продовжите життя варення на полиці.
4. Даємо сиропу покипіти 5-10 хвилин. Вимикаємо вогонь, через 5 хвилин заливаємо ним нашу полуницю. Коли сироп з ягодами повністю охолонуть, прибираємо їх в холодильник до наступного дня.
5. Перед тим, як повторити процедуру на наступний день, знову відділимо сироп від ягід. Сироп поставимо на вогонь і будемо кип'ятити на середньому вогні до досягнення потрібної консистенції (10-20 хвилин). Поки сироп загусає, поставте в морозильник невелику тарілку. Для перевірки готовності сиропу, капніть його на холодну тарілку і подивіться, вийшла чи потрібна густота. Як тільки ви задовольнилися отриманим результатом, додавайте в нього ягоди, дайте їм покипіти хвилин 5 і розливайте гарячим по заздалегідь простерилизованним банкам.

За матеріалами: https://www.domashniy.ru/recepty/idealnoe_klubnichnoe_varene/

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook