Торт "Гавана"


Торти,     молоко,     фундук,     вершки,     желатин    

Торт "Гавана".

Торт досить легкий, дуже ніжний, делікатний, не надто солодкий, з хрустким карамально-горіховим прошарком. За смаком дещо нагадує "Пташине молоко".

Вам буде потрібно:

карамелізований горіхи

Фундук (крупно порубаний) - 350 г

Цукор - 10 ст. л.

Нижній шар:

Жовтки яєчні - 2 шт.

Масло вершкове (кімнатної температури) - 100 г

Борошно - 3 ст. л.

Карамелізований горіхи - 8 ст. л. з гіркою

Середні прошарки(2 коржі):

Білки яєчні - 4 шт.

Карамелізований горіхи - 8 ст. л. з гіркою

Начинка:

Желатин - 3 ст. л. (30 г)

Молоко - 1 л

Ваніль - 1 стучок

Цукор - 15 ст. л.

Вершки для збивання (від 33%) - 500 г

Цукрова пудра - 3 ст. л.

Як готувати:

1. Спочатку приготуйте карамелізовані горіхи,  для цього розплавте і карамелізуйте  цукор на невеликому вогні. Додайте горіхи, швидко перемішайте і перекладіть на лист пергаментного паперу в один шар. Коли повністю охолоне, подрібніть в процесорі.

2. Начинка.

Желатин замочити в 6 ст. л. води.

Стручок ванілі розщепніть уздовж навпіл і вишкребіть насіння. Додайте ваніль разом з насінням і цукром в молоко і нагрівайте майже до кипіння. Зніміть з вогню і дайте трохи охолонути. Розпустіть желатин і змішайте його з молоком. Накрийте і дайте охолонути до кімнатної температури, а потім приберіть в холодильник. Маса повинна повністю охолонути і злегка схопитися (до консистенції пудингу або паннакотти).

3. Поки начинка остигає, можна приготувати коржі.

Для нижнього шару розігрійте духовку до 180 гр. Дно форми (22 см) вистелити папером для випічки. Жовтки збийте з маслом, потім додайте борошно і карамелізовані горіхи. Викладіть тісто в підготовлену форму і відправте в духовку на 10-12 хвилин.

4. Для середніх прошарків: Духовка повинна бути охолодженою до 120 гр. Дно двох форм (22 см) вистелити папером для випічки. Білки збийте до стійких піків, у кілька прийомів добвте карамелізовані горіхи. Розподіліть масу між двома формами і відправте в духовку на 30 хвилин. Дайте трохи охолонути, а потім вийміть з форми і зніміть папір. Якщо залишити надовго в формі, то карамель почне танути, а корж відповідно мокнути.

5. Коли начинка досягне необхідної консистенції, збийте її міксером. В окремому посуді збийте вершки з цукровою пудрою і акуратно змішайте з молочною масою.

6. Для збору торта потрібна форма діаметром 24 см, дно і боки якої можна вистелити папером для випічки.

На дно покладіть перший корж, на нього 1/3 начинки, потім один з білкових коржів, ще 1/3 начинки, другий білковий корж, і начинку. Можна поставити торт в холодильник, а можна прибрати на кілька днів в морозилку, як я і зробила.

Дуже зручно готувати такий торт заздалегідь. Якщо торт призначається для вечірнього чаювання, то вранці його потрібно переставити з морозилки в холодильник, щоб він повністю розморозився.

Прикрасьте горіхами і, наприклад, шоколадом.

Смачного!

Автор: Dolphy-tv

За матеріалами https://vk.com/desetromaniya

Shares
facebook sharing button