Хорватський пляцок Маджаріца

Хорватський пляцок Маджаріца.

Маджаріца або мадярка - так в Хорватії називають акуратні прямокутні шматки пляцка з кремом. Дивлячись на 5-7 шарів тонкого тіста, між якими розташувався густий крем, а верх покритий рівним шаром шоколадної глазурі, насилу віриться, що це зроблено на домашній кухні.

Вам буде потрібно:

тісто:

600 г борошна,

1 ч.л. пекарського порошку,

220 г вершкового масла,

2 яйця,

200 г цукру,

1 ч.л. ванільного цукру або 1 стручок ванілі,

6 ч.л. сметани,

масло і борошно для змащення дека.

крем:

400 г цукру,

1 л молока,

100 г гіркого шоколаду,

130 г кукурудзяного крохмалю (може знадобитися більше),

330 г вершкового масла.

глазур:

100 г шоколаду,

1 ст.л. масла,

2-3 ст.л. води.

Як готувати:

1. Змішайте всі інгредієнти для тіста, сформуйте щільну кулю і поставте її в холодильник.

2. Розігрійте духовку до 180 ° С. Коржі будемо випікати на перевернутому догори дном деку - це важливо! Змастіть поверхню дека олією і посипте борошном. Це потрібно робити тільки в перший раз, наступні коржі будемо пекти без цього.

3. Дістаньте тісто з холодильника, розкачати наприпиленому  борошном столі і розріжте на 6 частин. Сховайте 5 частин в целофановий пакет, а одну розкачайте дуже тонко - 2-3 мм - до розмірів дека. Намотавши тісто на качалку, перенесіть його на деко, обріжте звисаючі краї, обрізки складіть в пакет, з них вийде ще один корж. Випікайте кожен корж 10-15 хвилин, в цей час розкочуйте наступний. Коржі повинні залишитися білими. Складайте їх на стіл, притискаючи дерев'яними дошками, щоб вони прийняли правильну форму, остигаючи. Бажано залишити коржі на кілька годин або на ніч.

4. Готуємо крем. Розчиніть крохмаль в половині чашки молока. Цукор і решту молока нагрійте на середньому вогні, додайте шоколад і нагрівайте, поки він не розтане. Коли молоко буде близько до закипання, влийте крохмаль, зменшіть вогонь і продовжуйте варити, постійно помішуючи. Коли крем злегка загусне, зніміть його з вогню і продовжуйтепомішувати, остигаючи, він ще загусне. Масло наріжте шматочками і поступово введіть в крем, продовжуючимпомішувати. Можна зробити це міксером. Крем готовий, збираємо торт.

5. Покладіть в деко корж, вилийте 4-5 ложок крему і рівномірно розподіліть по всій поверхні. Продовжуйте чергувати коржі і крем, поки вгорі не опиниться останній корж. Покладіть на нього дерев'яну дошку і залиште на 4-5 годин, а краще на ніч.

6. Можна посипати верхній шар цукровою пудрою, але традиційно маджаріцу покривають шоколадною глазур'ю.

Всі інгредієнти для глазурі нагрійте на водяній бані до розчинення шоколаду, злегка остудіть, вилийте на маджаріцу і розрівняйте.

7. Акуратно зріжте нерівні сторони маджаріци і наріжте її квадратами або прямокутниками.

У нас  маджаріца відома як Мадярський торт.

Смачного!

За матеріалами https://vk.com/public106281525

Shares
facebook sharing button