Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

домашні сири сир фета домашнє сироваріння

Домашній сир фета

Домашній сир фета
домашні сири сир фета домашнє сироваріння
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Сир фета - непоганий варіант для того, щоб спробувати свої сили в сироварінні. Він виходить цілком впізнаваним, відмінно вписується в грецький салат або інші закуски, і при цьому досить нескладний у виготовленні. Знавці, звичайно, можуть заперечити - справжній сир фета може бути зробленим тільки в Греції. Так-то воно так, але наш сир вийде набагато кращим за багато чого з того, що продається за межами цієї сонячної країни, а головне - він зроблений на вашій кухні, і ви можете бути абсолютно впевнені в якості закладених в нього інгредієнтів.

Домашній сир фета на 250 гр сиру

1 л. молока(3,5-4% жирності)

2 ст.л. йогурту

2 табл. ацидин-пепсину (або сичужний фермент) продаютья або в аптеках або в інтернеті

Залийте молоко в каструлю і, періодично помішуючи, доведіть його до температури в 31 градус. Додайте йогурт, гарненько розмішайте, накрийте кришкою і залиште при кімнатній температурі. Розітріть ацидин-пепсин в порошок, залийте парою ложок холодної води і перемішайте.

Через 1 годину влийте воду з ацидин-пепсином в каструлю, розмішайте і залишіть на ніч. За цей час молоко згорнеться і сироватка відокремиться від сирної маси (якщо не відокремилась чи відокремилася не в повному обсязі - залиште ще на кілька годин). Ножем акуратно розріжте цю масу на поверхні сироватки на квадрати стороною близько 1 см., І розмішайте кілька разів з перервами в п'ять хвилин, намагаючись не порушувати структуру кубиків з сирної маси. Потім акуратно перелийте вміст каструлі в друшляк, застелений складеною в кілька шарів марлею, і залиште на кілька годин, щоб стекла вся рідина.

Додайте  в сирну масу 1/4 ч.л. солі, перекладіть сир в форму і залиште при кімнатній температурі ще на 12-24 години - сир остаточно "схопиться" і по консистенції буде як справжня фета.

Якщо у вас немає форми для сиру, її можна швидко зробити з підручних матеріалів - наприклад, з коробки для соку. Відріжте нижню частину коробки і зробіть на її стінках і дні невеликі отвори, а з верхньої частини виріжте квадрат такого розміру, щоб він заходив в коробку з мінімальним зазором. Покладіть сирну масу в форму (якщо вона недостатньо схопилася, оберніть її в один-два шари марлі), утрамбуйте, розрівняйте, накрийте квадратом-кришкою, і притисніть зверху чимось важким: перебуваючи під пресом, сирна маса буде "видавлювати" з себе сироватку, яка буде витікати через отвори, сир ж при цьому буде зберігати форму.

Приготуйте розсіл: 200 мл. сироватки (ви ж не вилили її, правда?) розмішайте з 1,5 ст.л. солі, наріжте сир кубиками, залийте розсолом і приберіть в холодильник. Це, по-перше, ще більше "витягне" рідину з фети, а, по-друге, дозволить їй зберігатися практично вічно - втім, ви,  з'їсте її раніше.

Примітка від 17.08.2014: Я пишу це примітка кілька років після написання рецепта для тих коментаторів, у кого фета не виходить або виходить недостатньо добре. Ось як я приготував фету пару днів назад.

Що можна порадити тим, хто збирається готувати фету вперше? Орієнтуйтеся не так на час, а на зовнішні ознаки приготування сиру. Не до кінця звернулось молоко - не поспішайте переливати його на друшляк. Не стекла сироватка - не поспішайте перекладати масу в форму. Дайте їй як слід спресувати, не поспішайте - і все вийде.

 

Оригінал: http://arborio.ru/feta/#ixzz495qfo8rX

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook