Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

фритюр Гарнір Основні страви картопля смажена картопля

Справжня бельгійська картопля(класична картопля фрі)

Справжня бельгійська картопля(класична картопля фрі)
фритюр Гарнір Основні страви картопля смажена картопля
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Справжня бельгійська картопля

Картопля-ФРІ за бельгійським рецептом. Легко, ситно і дуже смачно. Спробуйте приготувати цю нехитрустраву так, як це роблять справжні бельгійці.

Як ви думаєте, де винайшли картоплю-фрі? Судячи з асортименту Макдональдса, напрошується висновок, що в Америці. А ось в США цю страву, як би не було дивно, називають French fries. Виходить, у Франції? Теж ні. Найімовірніше, авторство - за маленькою непомітною Бельгією. Кажуть, в давнину бельгійці любили обсмажувати в киплячій олії дрібну рибку. Але одного разу зима видалася настільки суворою, що вся вода промерзла, і дістати рибку було більше нізвідки. Тоді один спритний шинкар спробував фритюрити картоплю, нарізану шматками приблизно такого ж розміру, як рибка - і страва бельгійцям дуже сподобалося.

інгредієнти:

Приготування страви за рецептом "Бельгійська картопля фрі»:

Для цього рецепту краще підходить картопля, не схильна до развариванию. Свинячий жир (по бельгійським поняттям) допустимо замінити на яловичий. Хто зовсім вже не любить фритюру на тваринних жирах, звичайно, можна використовувати олію, але мені в даному випадку хотілося спробувати КЛАСИКУ.

Картоплю чистимо.

Ріжемо картоплю на довгасті шматочки з квадратним перетином. Питання ширини цих часточок служить предметом суперечок бельгійських гурманів, нормою вважається 6-13 мм.

Тому що особлива хрумкість  бельгійської картоплі ФРІ досягається не в останню чергу завдяки цій досить тонкій нарізці.

Розтоплюємо в глибокій сковороді або широкій каструлі жир. Хто використовує фритюрницю - слід встановити її на температуру 160ºC.

Приготування картоплі-фрі по-бельгійськи відрізняє двухфазовість. Перша фаза - майже що варимо картоплю в жирі на середньої сили вогні 5 хвилин(це для фритюрниці 160 градусів). Витягуємо з жиру і залишаємо в спокої на 30 хвилин. Саме цей технологічний прийом, кажуть, дозволяє зробити смажену картоплю особливо хрумкою.

Розігріваємо жир тепер уже на сильному вогні, щоб по-справжньому закипів (фритюрницю - на 180 ° C). Смажимо картоплю близько 7 хвилин, не збавляючи вогонь. При досягненні золотистого кольору витягаємо картоплю з жиру, солимо і подаємо гарячою.

З 500 гр свіжої картоплі виходить 180 гр картоплі-фрі по-бельгійськи.

Фото http://www.infoniac.ru/news/Fast-fud-narodov-mira.html

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook