Узбецький Плов. Пальчики оближеш!

Узбецький плов (Андижанський)

Інгредієнти:

Морква - 600 г

Цибуля ріпчаста - 100 г

Рис девзіра - 600 г

Олія - ​​200 мл

Баранина м'якоть - 600 г

Часник - 2 шт.

Сіль - 2 ч.л.

Зіра (кумін)

Приготування:

1. Моркву потрібно нарізати брусочками, а цибулю не дуже тонкими кільцями. Моркви повинно бути багато, причому краще брати велику, не надто молоду, щоб вона зберігала форму. В Узбекистані для плову використовують жовту моркву, але в багатьох інших країнах її важко знайти.

2. У цьому плові використовується узбецький рис девзіра, який ідеально підходить для плову - розварюєтся і не злипається. Рис потрібно промити і замочити в холодній воді на 30-40 хвилин.

3. На добре розігріту сковороду налийте олії і дайте їй нагрітися.

4. Смажте цибулю на великому вогні до золотисто-коричневого кольору. З неї повинен піти сік, щоб м'ясо, яке ми будемо додавати згодом, не тушкувалось, а смажилося.

5. Тепер кладемо м'ясо, очищене від плівок і нарізане кубиками. Вогонь залишаємо великий великий.

6. Обсмажуємо м'ясо, один раз перевернувши, поки воно не підрум'яниться.

7. Додаємо моркву, перемішуємо і готуємо до м'якості 5-7 хвилин.

8. Тепер наливаємо близько 500 мл води, в середину вставляємо цілий часник, очищений тільки від верхнього лушпиння. Доводимо до кипіння, потім часник виймаємо і відкладаємо вбік. Додаємо сіль. Її потрібно стільки, щоб вода була трохи солоніша, ніж готовий плов, оскільки рис забере частину солі.

9. Висипаємо рис і злегка розрівнюємо його. Вода повинна злегка покривати рис. Тепер готуємо плов 10-15 хвилин, поки вода майже не зникне. Якщо води занадто багато, потрібно робити отвори в рисі, щоб вода швидше випаровувалася.

10. Коли основна частина води вбереться, повертаємо часник в середину, посипаємо рис злегка розтертою зірою і щільно закриваємо кришкою.

11. Вогонь потрібно зменшити до слабкого і залишити на 20-25 хвилин. Тепер плов готовий.

12. Готовий плов викладаємо на блюдо гіркою, зверху прикрашаємо часником. Подавати плов найкраще з овочевим салатом з помідорів, огірків і цибулі та гарячим чаєм.

Shares
facebook sharing button