Нуга в домашніх умовах

нуга, фісташки

Є десерти, які ми звикли бачити в магазині і навіть не замислюємося, як вони готуються, думаючи, що для цього потрібні складні виробничі технології і недоступні інгредієнти. Так було з зефіром, які всі люблять, але приготувати вдома мало хто наважувався. Але якщо з зефіром є привід для відмовок (агар), то з нугою  простіше - мед, горіхи і білки. Погодьтеся, набір прямо таки спартанський.

Фісташки - 150 гр.

Цукрова пудра - 450 гр.

Вода - 135 гр.

Мед - 120 гр.

Патока - 6 гр.(можна і без патоки)

Білок - 50 гр. (Близько 1,5 яйця)

Беремось до начинки, у мене солоні обсмажені фісташки, можна взяти і інші горіхи (бажано жорсткіші), а також сушені ягоди і навіть цукати, можна пограти на контрастах - кисле-солодке або щось в цьому дусі.

Якщо ягоди або горіхи великі, варто їх трохи порубати ножем.

У глибокий сотейник або каструльку (більше 2 л.) Наливаємо воду (135 гр.) І цукрову пудру (450 гр., ).

Ставимо на максимальний вогонь і доводимо суміш до кипіння,  чекаємо бульбашок. Беремо термометр і ловимо момент, коли маса нагріється до 110-112 градусів (немає термометру тоді ризикуємо на око).

Не помішуйте суміш, бо це сприятиме кристалізації цукру. Коли потрібна температура досягнута додаємо мед (120 гр.) І патоку (6 гр.). Мед можна взяти будь-який,. Патока зробить нугу пом'якше (за рахунок того, що не дасть частини цукру кристалізуватися), якщо її немає (заміна - інвертні сиропи, глюкоза) пропустіть цей крок, нічого страшного.

У цей же момент можна додати ароматизатори - м'ятні, трояндові, есенції, сиропи.

Варимо суміш до 135-140 градусів. А в цьому час збиваємо добре білки (55 гр., Це півтора яйця, але краще вагами перевірити) міксером.

Коли маса нагріється, вливаєте її тонкою цівкою в білки, збиваючи на максимумі. Важливий момент - лити потрібно на стінку чаші. Якщо раптом сироп потрапить на вінчик міксера, можуть утворитися застиглі нитки відразу, що перешкодить подальшому збиванию.

 Збивайте старанно. Збиваємо до тих пір, поки білкова суміш охолоне до кімнатної температури. Просто  спробуйте на дотик чашу зовні долонькою.

Залежно від використання патоки, сорту меду і температури сиропу, маса буде тієї чи іншої густоти. Наприклад, у мене вийшла дуже густа маса. Схожа на пластилін.

Всипати начинку.

Масу викладаєте на пергамент. Якщо вона досить густа, можна пергамент просто постелити на стіл / дошку, якщо сумніваєтесь, використовуйте форму. Розрівняйте масу і приберіть в холодильник на ніч.

Розрізати краще ножем, змоченим у гарячій воді. А якщо хочете, використовуйте фігурні висічки, наприклад, у формі сердечок.

Смачного!