Як зробити каву латте вдома?


кава,     латте    

Італійські напої латте і латте макіато стали настільки популярними, що зараз їх можна знайти в меню будь-якої кав'ярні. Однак щоб насолодитися ароматною кавою зовсім необов'язково відразу поспішати в спеціальні заклади! Ми розповімо як зробити каву латте в домашніх умовах, навіть якщо у вас немає кавомашини та іншого спеціального обладнання.

Інструкція описана дуже детально, тому на перший погляд процес може здатися трудомістким. Але не поспішайте засмучуватися - насправді все неймовірно просто, і незабаром ви зможете зробити латте всього за кілька хвилин!

Інгредієнти у розрахунку на 2 порції:

молоко (жирністю 3,2%, менш жирне молоко погано збивається!!!!) - 300 мл;

кава дрібного помелу (або розчинна) - 1 ч. ложка або за смаком;

Питна вода - 100 мл;

шоколад (за бажанням) - 10 г.

Для початку уточнимо один момент. Багато хто помилково вважає, що латте складається з трьох шарів: молока, кави і молочної піни. Однак це не зовсім так - вищеописаний напій носить назву латте макіато. А латте насправді це суміш кави і молока, покритого піною. Щоб докладніше розібратися в питанні і зрозуміти різницю приготуємо відразу два напої - латте і латте макіато.

Спочатку  готуємо каву. В ідеалі як для латте, так і для латте макіато необхідна еспресо, однак нічого страшного не буде, якщо ви зварите каву в турці звичним способом або ж просто застосуєте розчинний кавовий порошок. У будь-якому випадку слід запам'ятати правило: кави має бути в 3 рази менше ніж молока. Відповідно, на 1 порцію напою необхідно 50 мл готової кави.

Молоко розігріваємо, але не кип'ятимо! Температура рідини повинна бути близько 60 градусів. Гаряче молоко збиваємо за допомогою погружного блендера до утворення великої кількості піни(якщо молоко трішечки поцукрити воно зібється просто ідеально).  До речі, вважається, що в алюмінієвому посуді молоко збивається лучше.

Тепер нам знадобляться два високих прозорих келиха. У перший вливаємо 50 мл кави, а в другій - 150 мл молока.

Спочатку зробимо латте. Для цього в келих з кавою додаємо залишки молока. Ложкою викладаємо молочну піну поверх напитку.

Для латте макіато в келих з молоком акуратно вливаємо каву - обов'язково тонкою цівкою! Якщо все було виконано правильно, напій вийде тришаровим. Залишки молочної піни виккладаємо зверху.

Отже, в результаті ми отримали 2 напої: латте і латте макіато.

В якості оформлення посипаємо молочну піну шоколадом, попередньо натертим дрібною стружкою. Для менш калорійного варіанта відмінно підійде мелена кориця.

Кава латте в домашніх умовах і латте макіато готові!

Як бачите, приготувати ці кавові напої можна самостійно без кавомашини та інших спеціальних пристосувань

Shares
facebook sharing button