Торт "Опіум"

Інгредієнти для какао-бісквіта:

50 г пшеничного борошна
50 г картопляного крохмалю
40 г какао
4 яйця, білок і жовток окремо
150 г цукру 
щіпка солі
Всі інгредієнти повинні бути кімнатної  температури. Пшеничне борошно, картопляний крохмаль, какао - просівають і змішують.

Збити жовтки з половиною цукру до білої маси.

Білки з сіллю збийте до жостких піків, і далі, продовжуючи збивати додавате цукор ложка за ложкою, до отримання блисучої пишної маси.  Додайте жовтки, обережно змішайте лопаткою, додайте сухі інгредієнти та обережно вимішайте до отримання мусової аси.

Викладіть тісто у викладену папером(дно) форму діаметром 23 см.  Випікати при температурі 170 ° С протягом приблизно 30 хвилин або, до сузої палички. Охолодити та розрізати на 3 коржа.

Інгредієнти для безе:

3 білки (120 г)
щіпка солі
150 г цукру 
Половина чайної ложки лимонного соку або оцту
Половина чайної ложки картопляного крохмалю
Всі інгредієнти повинні бути при кімнатній температурі.

НА пергаменті намалювати  два кола з діаметром 20 - 21 см - меренги також ростуть в бічному напрямку під час випічки (найпростіший спосіб використати тарілку або миску).

Збийте білок з дрібкою солі. Продовжуйте підсипати цукор, ложку на ложку, що дуже важливо - поступово. Повинна утворитись густа, блискуча піна. Додайте лимонний сік / оцет і змішайте. Наприкінці обережно перемішайте просіяний картопляний крохмаль.

Покладіть масу на намальовані кола, вирівняйте.

Підігріти духовку до 150 ° С.  Поставте обидва коржа і  відразу ж зменшіть температуру до 120 ° C (при конвекції). Випікати / сушити приблизно протягом 1 години (при необхідності подовжити час випікання),ґВимкніть духовку - залиште там безе  для охолодження.

Крем:

1 склянка молока
1 столова ложка розчинної кави (порошкоподібна або гранульована)
3 жовтки
110 г цукру
1 столова ложка картопляного крохмалю
250 г масла
70 г сухого змеленого  маку
Закип'ятіть молоко з кавою.жовтки збийте з цукром до білого. Додати столову ложку крохмалю та половину кип'яченого молока і перемішайте.

Зєднати яєчну масу з рештою молока. Варити  протягом 1 хвилини, перемішуючи, поки крем  не загусте. Зняти з вогню, заплівкувати встик(якщо готуєте напередодні) і охолодіть до кімнатної температури.Збийте масло, ложка за ложкою додайте донього заварний крем, та мак.

ВІд крему відкласти 5 стлолових ложок(для декору), а решту розділити на 4 рівні частини.

Просочення:

125 мл амаретто-лікеру
125 мл холодної води
Змішати.

Крім того:

Половина банки з  гутого  вишневого джему(або чорносмородинового або сливового)
шматочки шоколадного шоколаду або   або шоколадні стружки, щоб посипати сторони та верхівку торта
Збірка:

Бісквіт-пропитка (1/3 від загального обсягу)- джем-крем  (1 частина)-безе-крем (частина 2)-бісквіт-пропитка(1/3 всього) -джем- крем(3 частина)безе-крем(частина 4) -бісквіт-пропитка -(1/3 від загальної кількості).

Боки та верї торта прикрасьте тонким шаром крему.  Посипати шоколадною стружкою.

Зберігайте торт у холодильнику.

Смачного!

 

Shares
facebook sharing button