Шоколадний бісквіт з 6 яєць

Складники:
6 яєць кімнатної температури (1С)
180 гр цукру
2 ст. л. крутого окропу
60 мл олії без запаху
150 гр борошна
30 гр какао
1 ч. л. розпушувача
Борошно просіяти з розпушувачем і какао, перемішати. 
Яйця збити з цукром на великій швидкості міксера (!!!  Якщо ви працюєте ручним міксером, то збивати треба близько 9-10 хвилин. Не менше! Планетарний міксер з цим справляється протягом 6 хвилин.) Тут важлива сама консистенція яєчної маси. Ми повинні отримати дуже об'ємну, однорідну і дуже повітряну масу.  Ні в якому разі не перезбийте яєчну масу, тоді бісквіт буде гумовим.
 Додати окріп і знову збити до пишної піни, тонкою цівкою влити олію, збити.
У два прийоми ввести борошняну суміш у збиту яєчну масу, перемішати методом складання лопаткою.  Якщо будете готувати ванільний бісквіт, то замінюйте кількість какао на борошно.
Перекласти тісто в підготовлену форму. Акуратно, постукати або ж підкинути (без фанатизму) форму, щоб позбутися від бульбашок повітря.
З цієї кількості інгредієнтів виходить високий бісквіт 22 см або як я пекла в формах 18см, поділивши порцію на 2 частини.
 Якщо у вас кільце, то його можна загорнути фольгою, а дно змащувати крапелькою масла. Якщо роз'ємна або звичайна форма - викладіть на дно пергамент вирізаний за розміром дна.  Боки форми або кільця нічим не треба змащувати і обсипати.  Випікати в прогрітій до 180"С духовці 35-40 хвилин. Орієнтуйтеся на вашу духовку, перевіривши готовність шпажкою.
 До 25 - и хвилини випікання духовку не в якому разі не відкривати (!!!) Готовий бісквіт залишити у вимкненій духовці ще на 10 хвилин. Після дістати, залишити ще на 10 хвилин у формі. 
Акуратно провести ножем по колу форми, накрити форму решіткою і перевернути. Зняти фольгу (якщо роз'ємна форма, то розстебнути і зняти боки форми) і повністю остудити. Загорнути в харчову плівку і прибрати в холодильник або ж в морозильник.
Бисквит краще розрізати через 8-12 годин.  Я в основному печу ввечері, а вранці наступного дня починаю збірку торта. Але бувало, що і через 5-6 годин доводилося збирати торт, і бісквіт мене не підводив.

За матеріалами: https://www.instagram.com/p/BhqzE_gn_C4/

Shares
facebook sharing button