Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

вершки масло карамель

Рецепт домашньої карамелі

Рецепт домашньої карамелі
вершки масло карамель
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Домашню карамель можна використовувати де завгодно, наприклад, на сніданок зі свіжою випічкою! На обід - з чашкою чаю їсти ложечкою. На полуденок - трохи розтопити і полити вершкове морозиво! На вечерю .... а на вечерю я б відмовилась...

Рецепт домашньої карамелі.

150гр  цукру всипати в сотейник з товстим дном і залити 40гр води.  Поставити на сильний вогонь (я варю на 7-ці з 9 режимів плити) і варити приблизно 5 хвилин до бурштинового кольору,  краще не міщати лопаткою, а періодично піднімати ківш нахиляючи з боку в бік ... сподіваюся зрозуміло.
150 мл жирних вершків 33-35% налити в невелику каструльку і підігріти до гарячого стану, але не кип'ятити. Головне, не простежити цей момент, вже дуже швидко вони закипають.
Як тільки карамель набула красивий янтарний колір, але при цьому не запахла смаженим, знімаємо з вогню і додаємо 30гр вершкового масла. Перемішали і після цього акуратно вливаємо гарячі вершки! Головне, АКУРАТНО, щоб не обпектися! Вливаємо по трохи і розмішуємо вінчиком або лопаткою, кому як зручно.
Ставимо на плиту і варимо ще пару хвилин ... готово. В кінці можна додати маленьку щіпку солі і буде Вам модна нині солона карамель! Зберігати в холодильнику! Їсти можна і загуслу, а можна розтопити до рідкого стану! Загалом, рекомендую! 

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook