Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Напої вишні вино

Вино з вишень

Вино з вишень
Напої вишні вино
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Цілком ймовірно, цей ароматний, п'янкий і трохи підступний напій порадує тебе і твоїх гостей в морозну новорічну ніч яскравим спогадом про жарке ягідне літо.

Рецепт домашнього вина з вишень не надто складний. Тут важлива витримка напою і... твого характеру, щоб з одного боку, не забути про бродіння вишні десь у коморі, а з іншого - не випити все завчасно в процесі, так би мовити, дегустації. А в результаті всіх нескладний маніпуляцій ти отримаєш легке домашнє вино з вишні міцністю 11-13%.

Вино з вишні - інгредієнти:

Вино з вишні - приготування:

 1. Для вишневого вина краще вибирати стиглу, темну, насичену кисло-солодку вишню. Важлива умова - зібрану далеко від забруднених місць, тому що для вина вишню не миють. Для початку бродіння необхідні натуральні винні дріжджі, які саме і є на поверхні ягід, тому їх не слід змивати. З тієї ж причини процес бродіння піде набагато гірше, якщо використовувати вишню, зібрану після дощу, а не в суху погоду.
 2. Ягоди ретельно перебери, видаливши хвостики і сміття, а також зіпсовані, підгнилі і червиві вишеньки. Очисти вишню від кісточок.
 3. Насип вишню в чистий скляний, емальований або пластиковий посуд, залий ягоди теплою водою, додай третину цукру і перемішай. Обсяг вихідного продукту не має перевищувати 3/4 обсягу ємності, щоб вино з вишні мало де бродити і підніматися.
 4. Зав'яжи вишню марлею, щоб захистити від мошок і мух, і залиш сусло в теплому і темному місці для бродіння на 3-4 дні. Сусло має почати бродити на 2-день з появою характерного запаху і піни. Періодично 2-3 рази на день перемішуй його дерев'яною палицею, осаджуючи мезгу, що утворюється.
 5. Проціди сік через марлю, щоб відфільтрувати вишневу макуху. Додай у майбутнє вино 0,5 кг цукру і перемішай до розчинення.
 6. Перелий винний напівфабрикат у ємність для бродіння, наповнюючи її на 3/4. Установи на горлечко гідрозатвор або гумову рукавичку з проколеною дірочкою, щоб було куди виходити вуглекислому газу в процесі бродіння. І знову залиш посудину в темному теплому місці на 4-5 днів
 7. Через зазначений час злий приблизно стакан соку, розчини в ньому чергову порцію цукру і поверни назад в ємність. Знову закрий вино гідрозатвором і залиш бродити. Залежно від температури, активності дріжджів, сорту вишні, бродіння домашнього вина з вишні може тривати від 25 до 60 днів.
 8. Після закінчення бродіння вино з вишні стає світлішим, припиняється виділення вуглекислого газу, з поверхні зникають бульбашки, а на дні з'являється осад. Вино час злити з осаду в іншу ємність за допомогою гнучкого шланга. Для цього один кінець трубки опусти в ємність із вином, не чіпаючи осад, а інший кінець помісти в ємність, що ставиться нижче рівня вина, і потягни повітря, поки не піде вино.
 9. При бажанні вино з вишні на цьому етапі можна підсолодити, додавши ще цукор. Наповни ємність домашнім вишневим вином до самого горлечка і щільно закрий. Постав вино з вишні в темне прохолодне приміщення і залиш щонайменше на півроку для дозрівання вина.
 10. У міру появи осаду на дні приблизно 1-2 рази на місяць фільтруй вино, переливаючи його за допомогою шланга в іншу ємність.
 11. Готове вишневе вино розлий по пляшках і щільно закрий. Таке вино може зберігатися в холоді кілька років.

Смачного!

джерело http://lady.tochka.net/ua/64488-vino-iz-vishni-retsept-domashnego-alkogolya/

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook