Гранола, найсмачніший сніданок!


американська кухня,     горіхи,     гранола,     вівсяні пластівці    

Гранола - один з найкращих варіантів сніданку (особливо для жінок). Дуже схожа гранола на мюслі, але гранола набагато смачніша, все через спосіб її приготування. Її запікають до хрусткого стану, використовують мед (який карамелізується, утворюючи скоринку). Це, безумовно, її великі плюси та відмінні риси. 

[caption id="attachment_5381" align="aligncenter" width="740"] Homemade granola in open glass jar[/caption]

 

Вівсяні пластівці - 300 г

Горіхи і насіння - 180 г

Яблучний сік - 125 мл

Мед(противники нагрівання меду можуть використовувати цукор) - 125 мл

Соняшникова олія - 60 г

Кориця - 2 ст.л.

Сіль і перець

Сушена журавлина - 180 г

Дуже важливо запам'ятати пропорції. А далі ви можете експериментувати на свій смак і з урахуванням тих продуктів, які є під рукою. Тобто ви можете використовувати будь-які горіхи і насіннячка, а також їх будь-яке поєднання. Те ж саме стосується ягідної частини - можна брати сушені фрукти, ягоди, цукати - знову в будь-яких пропорціях.

Це дуже зручно, коли можна підлаштовувати рецепт десерту під себе, при цьому абсолютно не ризикуючи втратити текстурні або інші базові властивості продукту. Так само можна робити із соком і сортом меду.

Тепер дивіться - горіхи і насіння поріжте шматочками комфортного для вас розміру. Так буде зручніше їх їсти потім.

Змішайте в мисці посічені горіхи і вівсянні пластівці. Беріть справжні, тобто ті, що (відповідно упаковки) готуються не 2-3 хвилини!

Далі рідкі інгредієнти. Змішайте мед, сік, олію, корицю, сіль і перець. Поставте на вогонь і, помішуючи, дочекайтеся, поки всі інгредієнти з'єднаються, а сіль розчиниться. Кип'ятити нічого не потрібно.

Влийте гарячу рідину в сухі інгредієнти і добре все перемішайте, не лінуйтеся. Викладіть у форму, застелену пергаментом (хоча це не так вже обов'язково).

Випікайте в духовці при 160 градусах хвилин 40-50. Діставайте форму через кожні хвилин 10 і добре все перемішуйте. Це потрібно для того, щоб гранола добре і (головне) рівномірно пропеклась.

Поки випікається гранола, наріжте ягоди (якщо вони великі), знову ж до розміру шматочків горіхів.

Після того, як вийняли гранолу - дайте їй повністю охолонути. Спершу вона буде досить м'якою, навіть вологою. Не лякайтеся, при охолодженні вона стане саме тією, правильною і хрусткою, текстурою.

У холодну гранолу додайте сухі ягоди і знову все перемішайте.

Ось ви і отримали ту заповітну гранолу, про яку ходять легенди в Америці і всьому світі. Її їдять з молоком і свіжими фруктами на сніданки. Додають йогурт і отримують самостійний десерт. Роблять батончики і так далі.

Дуже добре, коли можна експериментувати в рамках якогось продукту. Чи варто говорити про те, що це дуже корисний продукт - ми не використовуємо хімію, горіхи і ягоди теж не піддаються зайвій обробці.

А в закритій банці гранола легко простоїть кілька тижнів і навіть довше, абсолютно не втрачаючи свої властивості і смак