Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Основні страви бринза банош

Банош(Справжній.Гуцульський)

Банош(Справжній.Гуцульський)
Основні страви бринза банош
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

БАНОШ

Розпочинаємо тиждень карпатської кухні, ось і пропонуємо, вам, рецепт страви, яку пробували всі гості Гуцульщини - банош!

Щоб не загубити цікавий рецепт, тиснемо лайк і поширити, і цей допис збережеться у вас на сторінці.

Банош - традиційна високогірна гуцульська страва. Приготування баноша за легендою пов'язано з гуцулкою, у якої не було що приготувати чоловікові на вечерю: у горах де не було продуктів, гірський струмок був мутний і не було води, не було свіжого молока, а тільки сметана, тому банош (кашу) гуцулка приготувала на мелайному (кукурудзяному) борошні яке мала, і сметані, що була від овець.

Така розповідь має і реальний грунт - так, століттями, традиційно, гуцули випасають овець або рубають ліс високо в горах. Доставка продуктів, навіть в даний час, - проблематична. А приготувати банош досить просто на відкритому вогні, тим більше, що свіжу сметану пастухи мають безпосередньо на полонині.

Також банош називають вічним двигуном, адже навіть невеликої порції вистачить, щоб наситити багатодітну родину.

В ідеалі цю страву готують на справжньому вогнищі в казані чоловіки, але і вдома її можна спробувати.

 

На 2 хороші порції баношу нам знадобиться:

Як готувати:

1. Сметану або вершки залити у чавунний казан і довести до кипіння. При потребі розвести водою.

2. Кукурудзяне борошно засипати тоненькою цівкою, помішуючи, в сметану й готувати на повільному вогні до загустіння (тістоподібної консистенції схожої на манну кашу). Банош в жодному разі не має бути такий густий, як токан.

3. Тим часом порізати бекон чи сало на смужки і обсмажити на сковороді до шкварочок. У нас ще була овеча ковбаса, яку ми щойно купили в якихось румунів на Ужгородській палачінті, тому я з беконом підсмажила й тонко нарізану ковбасу. Це така собі самодіяльна імпровізація.

4. Зменшити вогонь на мінімум, і розтирати дерев’яною ложкою, доки на поверхні не виступлять крапельки масла. Як заблистить, знімаємо з вогню. Цей етап дуже важливий, банош треба добре збити, аби сметана в чи вершки в ньому перетворилися на масло.

5. Викласти на простору тарілку, до баноша бекон і покришену бринзу, не шкодуючи.Їсти банош гарячим. Дуже добре до нього пасують також малосольні огірочки.

 

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook
Банош(Справжній.Гуцульський)