Пляцок "Чудо на яйцях"

Фото та рецепт Тетяна Смольська.

Вийде пляцок h 7,5 см, форма 36х23. Дуже добре ріжеться, не кришиться.

Жовте тісто, як густа сметана:

7 жовтків домашніх яєць,

1 ціле яйце,

4 ст. л цукру,

2 ст. л оцту,

4 ст. л муки,

1 ч л польського порошку до печива Емікс.

Жовтки і яйце збити з цукром, додати оцет, муку з порошком і вимішувати швидко міксером, приблизно 1 хв. на малій швидкості.

Біле тісто:

7 білків,

250 г цукру,

2 ст л оцту,

3 ст л муки,

3 ст л крохмалю

 1 ч л порошку до печива,

Білки збити з цукром в густу піну, додати оцет, вимішані муку, крохмаль і порошок, по трошки давати, не припиняючи збивати. Змастити бляшку маргарином, застелити пергаментом, посипати мукою, вилити спочатку жовте тісто, на жовте можна посипати порошок какао, зверху вилити біле тісто. Пекти 180° - 30 хв Корж зразу сильно виросте, але коли вийняти, то він трохи сяде. Виймати корж теплим, коли охолоне, порівняти боки.

Макове сметанне тісто:

4 яйця,

375 г цукру,

400 мл сметани,

1,5 – 2 скл муки, 1,5 скл вже меленого сухого маку - не меленого маку буде десь приблизно 150-200 г.

2 ч.л польського порошку до печива Емікс,

2/3 скл мелених або різаних горіхів – можна і не давати

Збити яйця з цукром в пухку білу піну, додати сметану і мішати легенько дерев’яною ложкою, мак, спочатку 1,5 скл муки з порошком і якщо тісто зарідке, то додати ще муки, в кінці додати горіхи. Вимішувати методом «складання до середини». Тісто має бути як густа сметана. Змастити 2 бляшки, постелити пергамент, присипати мукою. Порівну, по ложці, вилити тісто у дві бляшки. Пекти по черзі при 180° - 30 хв Головне – не пересушити коржі – якщо зубочистка, якою проткнути корж, суха – тут же виймати

Крем:

400 г м’якого масла кімнатної температури, 1 банка сирого згущеного молока кімнатної температури, сік третини цитрини – вимішати з згущеним молоком.

Пропитування:

250 г солодкої води з сиропу Кожен корж перевернути догори ногами. Макові коржі добре пропитати, змастити половиною крему один корж, викласти на нього жовто-білий жовтим тістом догори (теж пропитати), змастити рештою крему, викласти маковий корж і добре його пропитати. Залишити на 12 годин в кімнаті для просочування. І ще на 1,5 доби в холодильнику після покриття помадкою. Верх залити помадкою: 100 г чорного шоколаду (не більше) + 4 ст.л олії рафінованої (або масла) – все розтопити на паровій бані до однорідності. Може бути і крем з сметани 500 мл сметани + 250 г цукру.

Shares
facebook sharing button