Як правильно мити овочі та фрукти

овочі, фрукти

Миття фруктів та овочів  змиває з їх шкірки не тільки пил і пісок, але також і отрутохімікати, що залишилися від обприскування дерев та засоби для продовження товарного вигляду.

Мити фрукти потрібно рясним струменем проточної води, із застосуванням спеціальних м'яких щіточок. Найкраще при митті фруктів використовувати соду, натираючи порошком шкірку, потім змиваючи водою.

Для миття імпортних фруктів, куплених в маркетах, потрібно застосовувати щіточки жорсткіше, і мити ці фрукти потрібно, спочатку обдавши окропом на ситі, а потім - порошком соди і щіточкою, щоб не пригоститися воском, нанесеним на шкірку.

Дієтологи радять імпортні фрукти після миття потримати в прохолодній воді 1 годину - вода забере з фруктів частину штучно нанесених на плоди  шкідливих речовин. Блискуча шкірка імпортного яблука - нежива обгортка, яку зовсім не обов'язково їсти. Самим розумним буде цю шкірку зчистити і викинути, особливо, якщо фрукт призначений для дитини.

  Вимиті ж фрукти та овочі не слід зберігати довго, їх потрібно відразу ж вживати в їжу.

Жовті плями під шкіркою фруктів або овочів свідчать про високий вміст нітратів у плодах. Не слід вживати в їжу продукти з такими ознаками. Для зменшення кількості нітратів в овочах і фруктах можна замочити їх на добу в холодну воду, поставивши миску в холодильник, але при замочуванні в воду йде і частина вітаммінів.

 Капусту мити не обов'язково. Для очищення з качана видаляють всі покривні верхні листки, добираючись до абсолютно чистих. У капусти потрібно викинути качан і самі товсті черешки - в них нітратів найбільше.

 Ревінь, шпинат, зелень, зелену цибулю потрібно очистити від коріння, товстих стебел і жовтого листя. Спочатку зелень потрібно замочити в дуже містку миску, при цьому салат розібрати на окремі листки. Промити так зелень, міняючи воду 2-3 рази. У воду можна додати яблучний оцет або трохи соди. Потім зелень можна сполоснути на ситі під проточною водою. Вода для миття зелені і салату повинна бути прохолодною. Просушити зелень можна на рушнику, в закритому, недоступному для мух і пилу, приміщенні.

У листовогї селери потрібно обрізати грубі і потемнілі частини черешків, замочити селеру на 2 години в холодну воду, потім промивши під рясним струменем води.

При митті цибулі-порею потрібно розрізати стебло уздовж, щоб вимити бруд що потрапив всередину.

Цвітну капусту і брокколі очищають від потемнілих ділянок і замочують на півгодини в прохолодній солоній воді (на 1 літр води - 1-2 столові ложки солі). Можна в цю ж воду додати оцет, 1 столова ложка на 1 літр води. Комахи, що потрапили в суцвіття, незабаром спливуть на поверхню.

Цитрусові потрібно обшпарити окропом, щоб позбутися від консервантів на шкірці, потім помити їх під проточною водою.

Кавун чи диню потрібно мити щіткою.

 Ананас миють цілком, неочищеним, потім обдають шкірку окропом, після чого ананас можна почистити і нарізати.

 Банани, гранати, яблука, груші, сливи, хурму потрібно мити проточною прохолодною водою натираючи фрукти порошком соди.

 Персики та абрикоси потрібно вимити проточною водою з содою, після чого очистити плоди від верхньої шкірки.

Ягоди журавлини, брусниці, агрусу, смородини, вишні, черешні миють в ситі, невеликими порціями, під проточною водою.

Ягоди малини, укладені в сито тонким шаром, потрібно опускати в миску з водою на 1 хвилину, струшуючи сито. Так зробити 2-3 рази, міняючи воду. Потім ягоди залишити в ситі, щоб стекла вода.

Суницю висипають у миску з холодною водою і обережно перемішують рукою. Воду змінити 2-3 рази.

У полуниці перед миттям обривати хвостики не потрібно! Мити полуницю найкраще в друшляку, малими порціями, опускаючи в миску з водою і змінюючи воду. В Іспанії полуницю миють білим вином. Ми можемо у воду для миття полуниці налити виноградний або яблучний оцет, 1 столова ложка на 1 літр води - він збереже ягоди міцними, заодно очистивши їх від мікробів.

Для винограду потрібно зробити рясний душ, якщо грона занадто тугі - потрібно розрізати черешки ножицями на кілька частин. Відривати ягоди винограду від грона перед миттям не потрібно, не завадить замочити імпортний крупний виноград на 10 хв в розчині соди ( 1 ложка на 1 літр)

Сухофрукти, особливо яскравою, блискучого забарвлення, мають на поверхні плівку з сірки. Сухофрукти потрібно спочатку ретельно промити проточною прохолодною водою, а потім обдати окропом, а краще - замочити в окропі на 10-15 хвилин.

Очищене насіння і горіхи, а також насіння соняшника  потрібно спочатку вимити теплою водою, а потім обдати окропом. Після цього горіхи та насіння можна підсушити в духовці.

При митті плодів і фруктів потрібно використовувати дуже багато води. Неприпустимо замість миття обтирати фрукти серветкою!