торт "Павлова"

Павлова (англ. Pavlova, скор. Pav) - торт-безе зі свіжими фруктами, особливо популярний в Новій Зеландії та Австралії. Виготовляється з безе, збитих вершків, верхній шар - з ягід або шматочків тропічних фруктів (в Новій Зеландії та Австралії використовують  полуницю в поєднанні з м'якоттю маракуї, у Великобританії - малину). Випікати «Павлову» можна у вигляді торта, а також порційно, прикрашаючи кожну порцію окремо.

Названий цей неймовірний десерт на честь російської балерини Анни Павлової що  гастролювала по Австралії та Новій Зеландії в 1926 році. У ті роки ім'я знаменитої танцівниці носили багато брендів - шоколадн цукерки, одяг, парфуми.

Точний час і місце винаходи десерту не встановлено і є предметом затяжної суперечки між новозеландцями і австралійцами.

Згідно з проведеними дослідженнями рецепт десерту з'явився в Новій Зеландії. Кейт Моун (Keith Money), біограф Анни Павлової, встановив, що шеф-кухар ресторану в одному з готелів Веллінгтона, Нова Зеландія, створив Цей десерт в 1926 році, Щоб пригостити ним балерину під час Її всесвітнього турне.

Однак в Австралії впевнені, що рецепт десерту вперше винайшов кухар Берт Саші в 1935 році, коли він працював в готелі «Esplanade». Торт був виготовлений з нагоди дня народження, і, представляючи новий десерт, шеф-кухар вигукнув: «Такий ж повітряний, як Павлова». Згідно цієї версії,саме так  за десертом закріпилася така назва.

Антрополог, професор Хелен Ліч з Університету Отаго, Нова Зеландія, зібрали бібліотеку кулінарних книг, в яких міститься 667 рецептів цього десерту  і видав власну книгу -  «Історія десерту« Павлова: Шматочок новозеландської Кулінарної історії »

Інгредієнти для торта Павлова:

6 білків

300г цукру(попередньо трошки потовкти в блендері зробивши мілку крихту але не пудру)

3 столові ложки крохмалу

1 чайна ложку оцту

Білки збити до твердих піків, додати по ложечці цукор перемішаний з крохмалем. Перемішати і додати оцет.

Все викласти на папір для випічки - розділивши масу на 3 коржі (можна на 2 а можна і на один)

Поставити в духовку, Попередньо нагріту до 180 градусів, потім через 7 хвилин температуру знизити до 140-150 градусів і випікати протягом 1- 1,5 години(тут орієнтуйтесь на свою пічку).

Перекладають цей десерт взбитими вершками та ягодами або фруктами! Дуже пасує чорниця та малина!

Shares
facebook sharing button