Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Салат картопля морква Новий рік буряк оселедець

Оселедець "під шубою": правильний рецепт та історія

Оселедець "під шубою": правильний рецепт та історія
Салат картопля морква Новий рік буряк оселедець
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Цей салат − це смак цілої епохи і асоціюється зі святковими застіллями: новорічними, іменинними, восьмиберезневими − рідко на якому столі, накритому з нагоди чергового торжества, не зустрінеш оселедець  під шубою.

"Шовінізм і упадку  - бойкот і анафема", або скорочено блюдо "Шуба".

Анастас Богомилов, московський купець і власник мережі питних закладів, був дуже незадоволений негідною поведінкою своїх клієнтів - вони не просто напивалися, що було якраз цілком у порядку речей, а починали з'ясовувати, хто «прав», билися, били посуд, ламали меблі , вибивали вікна, тим самим завдаючи великої матеріальної шкоди і душевного смутку господарю.

На допомогу Богомилово прийшов один з його кухарів Аристарх Прокопцев, який вирішив, що ситуацію врятує смачна і ситна закуска, яка не тільки знизить алкогольний ефект, але і стане справжнім символом об'єднання і примирення різних суспільних класів. Аристарх взяв традиційні ласощі робітників, чи то пак оселедець, додав «селянські» картоплю і цибулю, буряк кольору крові і більшовицького прапору, а в якості заправки використовував соус провансаль, що втілює чи то західних ворогів Росії, чи то ще недобиту аристократію. Всі інгредієнти були викладені шарами на плоскому блюді, а салат отримав назву "Шовінізму і Упадку - Бойкот і Анафема", що за тодішньою модою на абревіатури було скорочено до короткого "Ш.У.Б.А.".

Презентація експериментальної закуски відбулася напередодні Нового 1919 року і викликала у трактирних завсідників справжній захват! Та й самБогомилов  був радий - його клієнти менше напивалися і, відповідно, більше пили, тоді як збиток від їхніх політичних диспутів практично зійшов нанівець.

З часом імена авторів салату практично забулися, також, як і його первинна назва: поступово він перетворився на «Оселедець під шубою», неодмінний атрибут Новорічного столу і одну з найпопулярніших закусок в системі радянського громадського харчування.

Оселедець під шубою − інгредієнти:

  1. Спочатку відвари буряк, моркву, картоплю і яйця. Краще все варити окремо, оскільки ці овочі мають різний час варіння.
  2. Тепер оселедець. Не купуй вже нарізаний оселедець в олії. Потрібен цілісний оселедець. Оброби його, видали всі дрібні кістки і поріж філе на невеликі кубики.
  3. Зварені і охолоджені овочі потри на крупну тертку. Тепер переклади все шарами. Салат виклади на плоске блюдо.
  4. Перший шар − картопля. Зверху картоплю вкрий майонезом і розмаж його. Краще використовувати майонез власного приготування.
  5. Другий шар − оселедець. Відразу ж третій шар − дрібно нарізана ріпчаста цибуля. Знову покриваємо майонезом.
  6. Четвертий шар − терта морква.
  7. П'ятий шар − терті яйця.
  8. Останній шар − тертий буряк. Покрий майонезом і рівномірно його розмаж.
  9. Прикрась салат дрібно нарізаною зеленою цибулею.
  10. Перед подачею шуба повинна настоятися. Найсмачніше її їсти на другий день.

Смачного!

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook
Оселедець "під шубою": правильний рецепт та історія
Оселедець "під шубою": правильний рецепт та історія