Торт "Графські розвалини"("Графські руїни")

ІНГРЕДІЄНТИ:

200 г білків (7 шт)

400 г цукру (дрібного)

200г згущеного молока

200г вершкового масла, кімнатної температури

5 г кавового екстракту (або 2 ч.л. розчинної кави)

200г фундука

200г шоколаду

СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:

Для початку слід підсушити горіхи, це зробить їх більш смачними і ароматними. Для цього розкласти горіхи в один шар на листі і відправте в попередньо розігріту до 150 С духовку на 15 хвилин. Не перетримайте  - може гірчити.

Основа торта - безе (французька меренга). Збиваємо 7 яєчних білків. Коли білкова піна вже стала густою, обережно додаємо по 2-3 чайні ложки цукру весь час продовжуючи збивати. Не рекомендую зменшувати кількість цукру, так як отримаєте абсолютно інший результат після запікання. Цукор забирає всю воду з яєчних білків, робить збиту масу сухою, повітряною і щільною одночасно. Збите безе повинно бути блискучим і гладким, повинно створюватися враження, що воно шовкове, а при піднятті вінчика повинно утворювати стійкі піки.

На кондитерському папері олівцем малюємо трафарети у вигляді кіл(20 см в діаметрі) і потім заповнюєм їх білковою масою або за допомогою ложки, або - кондитерського мішка з насадкою діаметром не менше 1 см.

Якщо випікаєте у формах, то їх не слід нічим змащувати, тільки на дно потрібно покласти папір для випічки, щоб потім було легко витягти. Якщо стінки форм будуть сухі, то безе буде утримуватися за них і після випічки буде рівної гарної форми, а при охолодженні НЕ сповзе по стінках, не осяде. Верхній корж я спеціально зробила зверху нерівним, щоб він нагадував про те, що незважаючи на «євроремонт» коли це -  «руїни» .

Випікаємо в попередньо розігрітій до 110 С духовці протягом 1,5 годин. Не потрібно підвищувати температуру і скорочувати час випічки. Безе має саме підсохнути, а не «підсмажитися", тоді всередині воно буде сухим і ніжним, а не тягучкою прилипати до зубів. Якщо Ваше безе починає рум'янитися, відкрийте духовку вставивши між дверцятами і духовкою дерев'яну лопаточку і таким чином створивши додаткову вентиляцію. Якщо Ваша духовка не працює з відкритими дверцятами, то зменшите температуру на 10-20 С і збільште час сушіння на 15-30 хвилин. Якісно випечене має бути світлим, злегка кремовим, легким, сухим.

По закінченні випічки, дверцята духовки відкрийте і дайте охолонути безе не виймаючи його. Таким чином, температура повітря навколо безе падатиме більш плавно, і це вбереже  його від появи тріщин.

Поки готується наше безе, можемо приготувати крем. Для цього треба збити міксером масло до пишного стану. Тепер починаємо потроху додавати згущене молоко змішане з кавововим екстрактом, продовжуючи постійно збивати. Але при цьому збивання не повинно відбуватися занадто довго, щоб масло не почало відокремлюватися. Крім того, температура "згущенки» і масла обов'язково повинна бути однаковою - кімнатної, тоді обидва компоненти об'єднуватися і не відбуватиметься відшарування масла. Якщо ж все-таки Ви помітили, що крем почав розшаровуватися, то потрібно крем поставити на водяну баню і постійно перемішуючи злегка його підігріти. Як тільки крем знову почне ставати гладким, добре перемішати його і прибрати в холодильник до використання.

Розтопити шоколад на водяній бані. Тут теж є свої тонкощі. Звичайно потрібно брати шоколад найкращої якості, який тільки Ви можете собі дозволити, не тільки з матеріальної точки зору, але і з точки зору доступності широкого асортименту. Перегрітий шоколад згорнеться, масло відокремиться і відновити його структуру буде вже неможливо. Для того, щоб цього не сталося, доведіть до кипіння в сотейнику воду і вимкніть вогонь. У термостійку мисочку наламайте шоколад і поставте мисочку у воду. Дійте акуратно, щоб вода не потрапила в шоколад. Періодично помішуйте шоколад в мисці даючи йому поступово танути. Як тільки половина шоколаду стане рідкою, виймайте мисочку і продовжуйте помішувати. Та частина шоколаду, яка не встигла підтанути забере на себе зайве тепло і шоколад буде розтоплений досить делікатно. Розтоплений шоколад повинен бути рідким, гладеньким.

Підсушені і остиглі горіхи роздрібнити.

Змащуємо коржі за допомогою пензлика шоколадом і посипаємо горіхами. Так горіхи прилипнуть, і нікуди не подінуться, а захищені за допомогою шоколаду, коржі НЕ розмокнуть від крему. Середній корж слід покрити шоколадом і горіховою крихтою з обох сторін. Слід почекати поки одна сторона застигне, можна прибрати в холодильник, а тільки потім покривати другу сторону.

Викласти на блюдо корж, змастити кремом зверху другий, потім знову крем, третій корж. Зверху торт змастити кремом, присипати горіхами і шматочками шоколаду.

До подачі торт зберігати в холодильнику.

Різати акуратно, так коржі дуже крихкі. Швидше за все ідеально рівні шматочки нарізати не вийде, але це ніяк не відбитися на смаку .

Shares
facebook sharing button