Як правильно заморозити гриби на зиму


гриби    

У розпал сезону тихого полювання встигни насолодитися чудовим грибним смаком, а також подумай про заготовки на зиму. Адже так приємно пригоститися холодним зимовим вечором порцією паруючої картопельки зі смаженимим грибочками, нагодувати друзів українськими варениками  або або пирогом з  ароматною грибною начинкою, а ще приготувати наваристий  і надзвичайно духмяний грибний супчик!

На жаль, гриби бувають тільки в теплу пору року, а от взимку порадіти їхньому смаку в свіжому вигляді не вийде. Для того щоб подовжити собі задоволення ласувати цими ароматними лісовими дарами, дізнайся, як заморозити гриби на зиму.

Для заморожування грибів на зиму підходять усі ті їстівні лісові гриби, які ти збираєш для вживання в їжу влітку: від лисичок і опеньків до білих грибів.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №1

Якщо ти хочеш після розморожування отримати якісні, гарні й ароматні гриби, роби заготовку з чистих, свіжих, молодих, твердих, ціленьких грибочків, зібраних протягом 1-2 днів.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №2

Гриби слід очистити від землі, листя та сміття, прибери всі червиві гриби, великі розріж на частини. При цьому, якщо ти збираєшся заморозити сирі гриби, краще протерти їх серветкою, ніж мити водою. Гриби легко вбирають воду, яка в процесі заморожування стане зайвим льодом у морозилці.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №3

Найпростіше заморозити гриби на зиму в сирому вигляді. Для сирої заморозки підходять маслюки, боровики, опеньки, підберезники, підосичники, лисички. Такі грибочки після розморожування збережуть аромат, будуть тримати форму і прикрасять будь-яку страву. Після того, як ти почистиш гриби, розклади їх на рівній поверхні в морозилці, а через 10-12 годин можеш зсипати в підготовлені пакети або контейнери.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №4

Якщо ти не хочеш ризикувати і побоюєшся сирих грибів, можна перед заморожуванням їх трохи проварити. Найкраще таким способом заморожувати свіжі і смачні гриби, які втратили форму і гарний зовнішній вигляд. Такі напівфабрикати ти надалі можеш смажити або використовувати для начинки у всілякі пироги, вареники і кулеб'яки.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №5

Перед тим як заморозити гриби на зиму у вареному вигляді, їх слід почистити, дрібно порізати і проварити в окропі не більше 5 хвилин. Потім остудити, відкинути на друшляк і розкласти по пакетах або контейнерах невеликими порціями - 300, 500 або 700 г. Такі порції зручно діставати і використовувати для приготування однієї страви.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №6

Аналогічно ти можеш заморозити на зиму обсмажені гриби. Для цього чисті, підготовлені, порізані гриби обсмаж у невеликій кількості олії протягом 20 хвилин, щоб зі сковороди випарувалась зайва волога. Потім повністю остуди смажені гриби, розклади по пакетах і відправляй у морозилку.

  • Як заморозити гриби на зиму - порада №7

Після того, як ти заморозиш гриби на зиму, їх можна зберігати при температурі -18 ° С до року.

Розморожувати гриби найкраще поетапно, тобто відразу перекласти їх із морозильної камери в холодильник, а вже потім помістити в кімнатну температуру. Тоді вони не втратять свого аромату і будуть зовсім як свіжі.

Після повного розморожування грибів їх слід відразу ж використовувати в готування і в жодному разі не залишати на «потім» у холодильнику. Також не слід повторно заморожувати гриби. Саме для цього зручне порційне заморожування грибів.

Смачного!

Shares
facebook sharing button