Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Прикрашення страв безе меренга

10 "Золотих" правил приготування меренг та безе

10 "Золотих" правил приготування меренг та безе
Прикрашення страв безе меренга
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Безе - один з найпростіших в приготуванні десертів, який, тим не менш, до цих пір викликає масу питань і труднощів в процесі приготування.
За способом приготування розрізняють три види меренги:

Найбільш стабільна з плином часу і під час випічки, що пояснює її популярність при приготуванні тістечок.
З трьох перерахованих вище видів найбільш простим є французький варіант приготування. Поговоримо про те, як збити меренгу цим способом, щоб в подальшому спекти безе.

  1. Свіжі яйця збиваються довше, тому що містять більше вологи.
  2. Легше відокремлюються жовтки у холодних яєць, тому що їх оболонка міцніша, і збиваються холодні білки трохи швидше, але  з теплих білків виходить більш повітряна глянцева і стабільна меренга. Можна відокремлювати білки від жовтків свіжих холодних яєць заздалегідь, а потім дати їм «постаріти» пару днів в холодильнику, а потім нагріти до кімнатної температури перед збиванням.
  3. На один білок яйця першої категорії потрібно близько 50 г цукру.
  4. У білок не повинен потрапити жоден мікрон жовтка, інакше він не зіб'ється.
  5. Також сам посуд, в якому ви збиваєте, повинен бути абсолютно сух і зимнежиреним. Протріть оцтом і насухо витріть ємність сухою чистою серветкою, якщо сумніваєтеся в цьому. Краще використовувати скляні або металеві ємності.
  6. Для білого безе додайте пару крапель соку лимона, він є консервантом і стабілізатором для меренги. Сіль також є стабілізатором для білкової піни.
  7. Якщо хочете отримати безе карамельного кольору, збільште норму цукру приблизно на 1/4 і сушіть безе трохи довше звичайного при температурі 105-110 градусів. Смак таких безе також буде відрізнятися, вони набувають карамельну нотку або  нагадуватимуть смак крем-брюле.
  8. Весь цукор в процесі збивання повинен повністю розчинитися і зв'язатися з молекулами білка. Якщо все ж боїтеся, що весь цукор не розчиниться, замініть половину цукровою пудрою.
  9. Білки легко перебити, тоді маса буде надто пориста і буде швидко опадати, а повинна вийти щільна гладка блискуча маса, тому збивати рекомендується спочатку на низькій швидкості.
  10. Якщо хочете пофарбувати меренгу, то краще використовувати гелевий або сухий барвник, який додається в самому кінці. Пам'ятайте, що сира меренга повинна бути трохи яскравішою, ніж той колір який ви хочете отримати в результаті, тому що невелика частина барвника все ж вигорає при випіканні. Якщо все ж боїтеся, що безе не любить вологи, а барвника гелевого надто багато, то додайте дрібку кукурудзяного крохмалю при збиванні.

За матеріалами: https://vk.com/desserty

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook