Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

рис страви з рису

ЯК првильно варити рис

ЯК првильно варити рис
рис страви з рису
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Варити рис для деяких, особливо початківців, кулінарів - справжня мука. То він пригорає, хоча сирий, то замість розсипчастого рису виходить в'язка клейка маса ... Спеціально для тих, у кого готовка рису викликає стрес, відкриємо кілька секретів його правильного  варіння. До речі відзначимо, що розсипчастим виходить довгозерний рис, але для деяких страв потрібно рис більш розварений і клейкий. У таких випадках краще взяти рис круглий.

Найпростіший спосіб отримання розсипчастого рису

Самий елементарний спосіб - купити рис в спеціальних поліетиленових перфорованих пакетиках. Досить покласти такий пакетик в підсолену холодну воду і відрізати каструлю на плиту, включивши середній вогонь. Хвилин через 15-20 після закипання води пакетик виймається, підвішується над раковиною (щоб стекла вода) - і розсипчастий рис готовий. Секрет пакетиків з рисом в тому, що рис там не звичайний, а пропарений до шліфування гарячою парою під тиском. У такому рисі, кажуть, зберігаються корисні речовини і вітаміни. Щодо вітамінів - може бути, але що абсолютно точно - такий рис ніколи при варінні не злипається. Пропарений рис не обов'язково купувати в порційних пакетиках, але відмінностей у його приготуванні практично немає: на склянку рису береться в два рази більше води, час готування залишається тим же, і перемішувати рис в процесі варіння не слід.

Варимо рис в мультиварці, мікрохвильовці і пароварці

Мультиварки спочатку і були придумані, як прилади, за допомогою яких зручно варити рис. Так що можна не переживати, що рис в мультиварці не вийде. Головне - правильно дотримати пропорції, зазначені в рецепті. А вони, загалом-то, стандартні: на одну міру рису береться півтори-дві частини води, додається сіль, масло і включається режим «рис» або «плов». Через 20-30 хвилин ваш рис буде готовий, про що мультиварка повідомить вас писком.

У пароварці зварити рис теж не складно. Потрібна кількість рису промивають, а в цей час в стімер доводять до кипіння воду. Промитий рис поміщають в пароварку і готують 30-40 хвилин.

Що стосується мікрохвильової печі, то заощадити на часі приготування рису з нею не вийде. Але деякі так люблять мікрохвильовки, що всі готують тільки в них. Отже, потрібно буде взяти велику чашу, насипати в неї рис, долити води (пропорції приблизно такі: на 450 г рису - 600 мл води). Накрийте чашу кришкою і поставте в піч. Увімкніть мікрохвильовку на 5 хвилин на повну потужність, потім зменшіть потужність наполовину і варіть рис ще 15 хвилин. Потім вимкніть грубку, але не відкривайте її і залиште рис підходити ще хвилин на 10. Помішувати рис при такому способі готування не потрібно.

Рис в казані, в каструлі і в сковороді

Варити рис можна і в звичайній каструлі, і в казані, і навіть в сковороді. Перед варінням рис промивають у семи водах (не спокушайтеся, рис фасується не в стерильних лабораторних умовах). Потім рис заливають підсоленою водою і варять під кришкою до готовності близько двадцяти хвилин. Якщо хочете рис розсипчастий - заливайте його холодною водою. Якщо потрібен клейкий рис для суші або фаршу - заливайте окропом. Якщо варити рис передбачається в сковороді, візьміть краще сотейник, і перед варінням трохи обсмажте рис в олії. Знавці стверджують, що в сковороді рис виходить найсмачніший. А ось секрет гарного рису для плову. Перед тим, як приступити до приготування плову, замочіть рис в холодній воді і займайтеся обжаркою м'яса, цибулі та моркви - загалом, дійте згідно з рецептом. Коли все готово і в плов залишилося додати тільки рис - злийте воду, висипте рис у казан і долийте зверху водою так, щоб вона покривала рис на два пальці. Тобто товщина води над рисом повинна складати приблизно 3-4 см. Кришку слід закрити тільки тоді, коли вся вода вбереться в рис.

Коричневий рис

Коричневий рис вариться точно так само, як білий, тільки довше - близько 45 хвилин. Тому після того, як рис промитий і залитий водою, його закривають кришкою, доводять до кипіння і зменшують вогонь до мінімуму. Кришка протягом усього часу варіння повинна бути закрита. Не бійтеся - на невеликому вогні рис не підгорить. Як тільки рис зварився, вимкніть плиту, але не чіпайте кришку - нехай рис постоїть ще 10 хвилин. Після цього коричневий рис повністю готовий. Дикий рис готується приблизно так само і стільки ж, тільки води можна взяти побільше: на чашку рису - три чашки води.

Молочні каші та супи з рисом готуються теж елементарно: або рис вариться у воді до майже повної готовності, і тільки потім в нього додається молоко, сіль, цукор і масло, або рис відразу заливається молоком і вариться в ньому. Так як до рису в каші або молочному супі особливих вимог з приводу розсипчастості не пред'являють, його в процесі готування дозволяється помішувати.

Незважаючи на величезну кількість рецептів і керівництв, навчитися варити ідеальний рис можна тільки шляхом практичних вправ. Не лякайтеся, експериментуйте, і рано чи пізно ваш рис буде виходити чудово.

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook
ЯК првильно варити рис