Ням-ням за 5 хвилин

смачні рецепти для всієї родини

Основні страви картопля смажена картопля

Правильна смажена картопля!

Правильна смажена картопля!
Основні страви картопля смажена картопля
Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook

Смажимо картоплю правильно.

Усі люблять смажену картоплю, причому навіть ті, хто вважає це блюдо шкідливим. Але хоч іноді можна себе потішити смачною рум'яною картопелькою? Є кілька правил, які допоможуть вам приготувати смачну, підсмажену картоплю.

Правило №1

Картоплю після очищення і нарізання обов'язково треба замочити в холодній воді. Вода повинна бути холодною для того, щоб витягнути з коренеплоду крохмаль. Якщо вода буде гарячо або теплою, крохмаль залишиться в коренеплодах, і готова страва більше стане схожою на тушковану картоплю. Крохмаль заважає картоплі підрум'янюватися, тому від нього необхідно позбутися шляхом вимочування. Чим молодша картопля, тим довше її варто вимочувати. Краще всього, якщо на це піде 30 хвилин або година.

Правило №2

Після вимочування картоплю необхідно ретельно висушити. Краще, якщо ви складете картоплю в друшляк, а потім висушите на паперовому рушнику. Підійде і звичайне полотняне. Картопля повинна бути сухою, тому що надлишки вологи завадять утворення рум'яної кірочки. Та й контакт води з гарячим жиром може стати причиною плям на вашому фартуху)

Правило №3

Сковорода повинна бути розпечена, а олія максимально розігріта. Не варто шкодувати олії, картопля повиннапрактично плавати в ній.

Правило №4

Солити і додавати різні спеції треба тільки після того, як картопля готова. Якщо ви посолите картоплю під час смаження або до того, то вона віддасть вологу, яка завадить утворенню рум'яної кірочки. Після того, як картопля готова, викладітьїї на блюдо , що дозволить стекти зайвій олії. Потім посоліть і додайте спеції.

Правило №5

Ніколи не накривайте картопля кришкою під час смаження. Для одержання рум'яної і хрусткої скоринки картопля повинна смажитися на відкритій сковороді.

Правило №6

Не кладіть занадто багато картоплі на сковорідку. Оптимально 2-3 шари. Не більше.

Смачні рекомендації:

Хочете надати готовомій картоплі пікантний аромат і смак? Тоді перед приготуванням в олії підсмажте кілька зубчиків часнику. Після того, як він підрум'яниться, дістаньте його і тоді починайте смажити картоплю. Якщо в киплячу олію кинути гілочку розмарину і через кілька хвилин дістати, то  картопля буде мати приємний хвойний аромат і легкий присмак.

Сподобався рецепт? Опублікуй в FB
поширити в Facebook
Правильна смажена картопля!
Правильна смажена картопля!