Ням-ням за 5 хвилин

Як приготувати сидр

Категорії: напої
Теги: сидр

Легкий, прохолодний і ароматний яблучний сидр – смачно вгамує спрагу в літню спеку і приємно зігріє зимовими вечорами. Цей напій дуже популярний у Франції, Іспанії та Німеччини. Щоосені у Франкфурті на його честь проводять фестиваль. Походження сидру легенди пов’язують з іменем короля Карла Великого (VIII-IX ст.), Який нібито одного разу сів на мішок перезрілих яблук, від чого ті роздавилися, в результаті чого вийшов сидр.

 Як приготувати?

 1-й етап: яблучний сік

Для приготування яблучного сидру годяться будь-які яблука, головне, щоб вони були свіжими і соковитими. Насамперед потрібно вичавити з яблук сік. Для цього знадобиться потужна соковижималка, якій під силу впоратися з великим об’ємом плодів. Отриманий сік злийте у велику скляну ємність – можна використовувати спеціальний бутель з темного скла або звичайну 5-літрову банку. Додайте в яблучний сік цукор з розрахунку 200 г цукрового піску на 1 л соку. Щоб цукор повністю розчинився, розведіть його спочатку в невеликій кількості яблучного соку, а потім вилийте солодку порцію в решту соку.

 2-й етап: установка гідрозатвору

На банку або бутель з соком встановіть гідрозатвор. У пластиковій кришці або пробці для бутля по центру зробіть дірочку. В отвір вставте кінчик гнучкої трубочки (можна використовувати трубку з набору для крапельниці, який продається у звичайній аптеці). Зазори замажте пластиліном або закапайте воском. Банку (або бутель) з соком закупорте кришкою, а довгий кінець трубки опустіть в ємність з водою. Конструкцію поставте в темне місце для бродіння. Полегшена версія гідрозатвору – гумова рукавичка, з одним проколеним “пальчиком”, одягнена на бутель з водою.

 3-й етап: бродіння

Тепер потрібно набратися терпіння і чекати. Коли почнеться процес бродіння, на поверхні соку утвориться піна, трубочка у воді буде періодично булькати. Якщо ви використовуєте рукавичку, вона надується. Через пару місяців, коли на дні буде видно шар осаду, доведеться від нього позбутися. Для цього сік потрібно акуратно перелити в іншу ємність через трубочку. Гідрозатвор потрібно зняти, чисту трубочку опустити в сік, втягнути в себе повітря, щоб сік став підніматися по трубочці вгору, але в рот не потрапив, і швидко опустити кінець трубочки в ємність, яку ми підготували для зливання соку. Коли сік перелитий, банку (або бутель) ретельно помийте від осаду і висушіть. Після цього потрібно знову залити в неї сидр і повторно встановити гідрозатвор. Можете спробувати сидр і в разі необхідності додати ще цукру.

 4-й етап: розлив у пляшки

Другий раз бродіння проходитиме не так бурхливо. Однак повністю процес бродіння припиниться приблизно через півроку після першої установки гідрозатвору. Коли піни на поверхні не буде, а сидр набуде насиченого бурштинового відтінку і прозорості, зніміть гідрозатвор і знову за допомогою трубочки (щоб не торкнутися осаду) розлийте готовий напій у пляшки. Закупорте їх і зберігайте в прохолодному місці необмежений час.

Домашній сидр смачний не лише в холодному, але і в підігрітому вигляді, з додаванням кориці і гвоздики.