Шоколадний торт на раз, два, три

Складники:

Борошно - 235 гр.
Сода - 7 г
Сіль - 1 ч.л.
Какао - 65 гр.
Цукор - 300 гр.
Яйця - 2 шт.
Вершкове масло - 60 гр.
Оливкова олія - 60 гр.
Ванільний екстракт - 2 ч.л.
Молоко - 260 мл.
Винний оцет - 1 ст.л.

Якщо зараз читаєте цей рецепт, вважайте вам дуже пощастило. Такого простого рецепту ви, напевно, ще не зустрічали. Це при тому, що всі, хто пробували цей торт, закатували очі і говорили - «Боже, як смачно, але я ніколи такое не зроблю самостійно» .

Ну і найголовніше - коржі за цим рецептом виходять непристойно смачними, тут і насичений шоколадний смак (причому саме шоколадний) і помірна вологість. 

Склад продуктів взагалі дивує, там немає нічого, що не зберігалося б у вас щодня в холодильнику або шафі.

З даної кількості інгредієнтів можна отримати 1 грубезний корж на 20 см (висота буде близько 4-5 см) або два таких же по 16. Тісто в буквальному сенсі подвоюється в обсязі!

приготування:
1. Як я вже говорив, ніяких технік тут немає, єдина умова - оцет додаємо в самому кінці. Поїхали. З'єднайте борошно (250 гр.), Соду (1,5 ч.л.), сіль (чайну ложку), цукор (300 гр.) І какао (55 гр.).
2. Перемішайте вінчиком, злегка, щоб хоч якось зробити вигляд, що ми серйозні кухарі, а рецепт вимагає навичок;)
3. Слідом відправляємо два яйця, м'яке вершкове масло (60 гр.), Оливкова олія (60 мл.), Ванільний екстракт (пару чайних ложок), молоко (280 мл.) І винний оцет (1 ст.л.). Можете взяти будь-який інший оцет, який використовуєте в заправках до салату, головне не супер сильний (беріть до 6%).
4. Тепер все, що нам потрібно, це добре перемішати всі інгредієнти міксером. Спочатку з'являться грудки, розводи  масляних плям, але через 3-4 хвилини маса стане гладкою, однорідною і глянсовою.
5. Як я вже писав, робимо в формі від 16 до 20 см. ВАЖЛИВО! Тісто подвоїться в обсязі, тому не здумайте наливати тісто більше, ніж до половини форми. Форму змащуємо маслом. На дно я завжди кладу пергамент, просто так не потрібно довго мучитися з вийманням коржа.
6. Випікайте при 175 градусах приблизно 50-60 хвилин. Спочатку корж буде активно рости, потім заспокоїться. Зверху може з'явитися горбок, і навіть, можливо, трісне - не лякайтеся, це добре, ми отримуємо пористу структуру.
7. Як завжди, перевіряємо дерев'яною шпажкою. Вона повинна виходити сухою. Тобто хвилин через 40 починаємо перевіряти кожні 5 хвилин.
8. Готовий корж майже відразу буде виходити з форми. Акуратно перекладіть його на решітку догори ногами. І зніміть пергамент.
9. Ви можете повірити, що в форму я налив тіста  всього на 2 сантиметри, а на виході вийшов корж більше 4 см ?! І ще раз, остиглі коржі неодмінно потримайте в герметичному контейнері (або плівці) хоча б пару годин. Якщо на початку вам може здатися, що зовні коржі сухуваті, то пізніше вони стануть такими ж вологими і пористими.
Якщо коржі доживуть до моменту складання торта, використовуйте будь-який крем, я зверху просто полив ганашем.

Shares
facebook sharing button