Полунично-шококладний торт-мус без борошна


полуниця,     Торти,     шоколад,     мус    

Інгредієнти на форму 22-23 см:

Для шоколадного торта:

Масло вершкове (топлене) - 12 ст. л.
Шоколад молочний - 170 г
Яєчні жовтки - 6 шт.
Яєчні білки - 3 шт.
Цукор - 1/2 чашки (100 мл) +1 ст. л.
Сіль - щіпка

Для шоколадно-полуничного мусу:

Полуниця - 5,5 ст.
Темний або молочний шоколад - 450 г
Білий шоколад - 115 г
Яєчні білки - 6 шт.
Цукрова пудра - 2 ст. л.
Сіль - щіпка
Вершки жирні від 35% - 200 мл

Для шоколадного ганаша:

Вершки (бажано 35%) - 3/4 ст.
Вершкове мало - 1,5 ст. л.
Цукор - 1, 5 ст. л.
Гіркий шоколад (порубаний) - 255 г

Спосіб приготування:

1. Робимо шоколадний торт: духовку ставимо на 160С. Дві форми однакових за розміром, змащуємо розтопленим вершковим маслом, за допомогою пензлика. Шоколад і вершкове масло розтоплюємо в мікрохвильовці або на водяній бані, періодично помішуючи. Повинна вийти однорідна, блискуча, густувата маса. Охолоджуємо.
2. Збиваємо міксером на високій швидкості яєчні жовтки з цукром до густої, світлої суміші (приблизно 4-5 хвилин). В іншій сухий і чистої мисці збиваємо яєчні білки з дрібкою солі до стійких піків (3-4 хвилини).
3. Яєчні жовтки вводимо в остиглу шоколадну суміш і перемішуємо силіконовою лопаткою. Додаємо частина білків і все акуратно перемішуємо, рухами зверху-вниз. Додати решту білків і також перемішати.
4. Розподіляємо тісто між формами і випікаємо 25-30 хвилин до чистої зубочистки. Охолоджуємо до кімнатної температури, а потім прибираємо в холодильник.
5. Робимо шоколадно-полуничний мус: з полуниці вибираємо 12 великих штук найкрасивіших і залишаємо їх для прикраси верхівки торта. Інші ягідки для нижнього шару, а в блендері або в кухонному комбайні подрібнюємо 115 г полуниці, які підійдуть для пюре. Прибираємо полуничне пюре в холодильник.
6. На водяній бані розтоплюємо два види шоколаду, додаємо полуничне пюре, помішувати і доводимо до однорідної консистенції. Охолоджуємо до кімнатної температури.
7. Як тільки шоколадна маса охолола, починаємо збивати білки з дрібкою солі до м'яких піків. Потім, поступово починаємо всипати цукрову пудру і збиваємо до жорстких пік (приблизно 30-40 секунд). В іншій мисці збиваємо вершки до пружних піків.
8. Чверть яєчних білків складаємо в охолоджений шоколад, ще одну частину в вершки. Все перемішуємо обережно лопаткою. З'єднуємо дві суміші і додаємо решту білків. Перемішуємо аналогічним способом.
9. Починаємо збирати торт: викладаємо залишену полуницю на один шар торта, ягоди повинні бути розташовані якомога щільніше. Розподіляємо 3/4 полунично-шоколадного мусу поверх ягід. Накриваємо другим шаром торта, злегка притискаємо і розподіляємо мус що залишився. Мус може бути використаний не весь, його можна залишити для інших кондитерських виробів (зберігати в холодильнику 2-3 дні).
10. Торт прибираємо в холодильник на 2-3 години. Робимо шоколадний ганаш: в каструльці на середньому вогні нагріваємо вершки, вершкове масло і цукор. Помішуємо суміш до розчинення цукру і доводимо до кипіння. На водяній бані розтоплюємо шоколад до повного розчинення і вводимо в попередню суміш. Все перемішуємо і залишаємо остигати.
11. Продовжуємо збірку торта: відкладаємо приблизно 1 чашку (200 мл) ганаша в кондитерський мішечок. А іншу розподіляємо по верхівці торта і з боків, розрівнюємо все кондитерським шпателем. Прибираємо торт в холодильник мінімум на 1 годину.
12. Дістаємо торт з холодильника і прикрашаємо ганашем, за допомогою кондитерського мішечка з насадкою "зірка". Робимо 12 трояндочок по краях торта і на кожну таку трояндочку поміщаємо полуницю. Знову прибираємо торт в холодильник на 1 годину.
13. Подаємо торт і розрізаємо на шматочки, це буде простіше зробити гострим ножем з зазубреним лезом. Для цього, змочуємо ніж гарячою водою, протираємо серветкою і відрізаємо шматочок, так робимо для кожного шматочка. Даний торт може зберігатися в холодильнику не більше 24 годин перед подачею адже ягоди полуниці почнуть давати сік.

Shares
facebook sharing button