Домашня настоянка на журавлині

Настоянки на журавлині приваблюють багатьох простотою приготування, приємним смаком, і унікальними властивостями цієї ягоди. Представниці слабкої статі особливо оцінять такі напої. Журавлина, хоч і не знижує градус, сильно пом'якшує смак алкоголю і практично позбавляє його від різкого запаху.

Горілка на журавлині

Найчастіше основою стає магазинна горілка. Якими будуть самі ягоди: тільки що зірваними, замороженими або зібрані після перших морозів, не важливо. Горілка на журавлині Класичний варіант

Необхідні продукти:

Журавлина - 0,5 кг,

Вода - 100 мл (не обов'язково),

Горілка - 1 л,

Цукор - 2 ст.л (не обов'язково).

Як готувати:

Підготувати ягоди: перебрати і вимити. Після цього пересипаємо їх в бутель. Дерев'яною ступкою (можна використовувати качалку) товчемо ягоди до стану пюре. В отриману масу вливаємо горілку. Бутель потрібно накрити капроновою кришкою і поставиш в темне місце. Кожні кілька днів обов'язково збовтувати банку. Важливо, щоб в кімнаті було тепло. Через 2 тижні настоянку очищаємо від м'якоті: пропускаємо її через ватяний фільтр і марлю. Макуху необхідно віджати. В цілому, журавлинна горілка готова. На даному етапі напій з кислинкою, і якщо вас це не влаштовує, процес приготування доповнюється такими кроками. Варимо цукровий сироп. Для цього змішуємо цукор, ставимо на вогонь, і чекаємо поки закипить. Після цього ставимо на слабкий вогонь і проварюємо протягом 5 хвилин, при цьому потрібно знімати пінку. Сироп повинен охолонути, після чого додаємо його в журавлинну горілку. Цукровий сироп можна замінити рідким медом. Його варити не можна, інакше зникнути всі корисні властивості цього продукту. Закриваємо бутель кришкою і відправляємо настойку постояти ще на 1-2 дня. Вважається, що найприємніший смак така горілка набуває через місяць. Якщо поспішати нікуди, краще дегустувати напій на 35-40 день після додавання сиропу. Журавлинна горілка приготована за цим рецептом, як правило, має міцність 32-36%. Зберігати її можна 3 роки, для зберігання вибираємо прохолодне місце, прихованим від сонячних променів.
Смачного!

Shares
facebook sharing button