СПРАВЖНІЙ КАРАМЕЛЬНИЙ СОУС

СПРАВЖНІЙ КАРАМЕЛЬНИЙ СОУСsalted_caramel_sauce

Складові:
– 100 г цукру
– 70-150 г вершків 33% (чим менше вершків, тим густіша карамель)
– 30 г вершкового масла (для солоної карамелі – солоне вершкове масло)
*** На порцію 100-120 мл карамелі

Спосіб приготування:
Ставимо на плиту два сотейника. В один наливаємо вершки, в інший засипаємо цукор. Посуд для цукру в ідеалі повинна мати товсте дно (для рівномірного нагріву і підтримки температури), цукор повинен розподілитися тонким шаром.  Чим більше цукру, тим більше діаметр дна.

Починаємо з того, що нагріваємо цукор на середньому вогні. Не поспішайте його пеермішувати, дайте йому трохи розплавитися.

Паралельно доводимо до кипіння вершки, але кипіти на даємо. Підтримуємо їх дуже гарячими, часто помішуючи. Пам’ятайте: чим більше використовуєте вершків, тим більш рідкою вийде готова карамель.

Як тільки цукор попливе, за допомогою лопатки або вінчика починаємо його помішувати, повністю розчиняючи і перетворюючи в однорідну масу. У цей момент вона вже буде насиченого карамельного кольору, тому довго варити не потрібно, щоб не отримати смак паленого цукру. В результаті колір повинен вийти насиченим бурштиновим.

Знімаємо з вогню і швидко додаємо гарячі вершки, інтенсивно помішуючи. У цей момент все почне сильно шипіти, вирувати і може навіть бризкати. Не лякайтеся, так і повинно бути. Доводимо масу до однорідності і додаємо вершкове масло, порізане невеликими шматочками, швидко і ретельно його вмішуючи.  Якщо хочете отримати солону карамель, використовуйте солоне вершкове масло або разом з ним додайте трохи квіткової солі (флер-де-сель). Можна використовувати і звичайну морську сіль, але з нею смак вийде не таким тонким.3302249662_0c557b08b5

Карамель готова!
Її можна використовувати відразу або охолодити, щоб полити, наприклад, морозиво. А можна дати трохи застигнути і їсти ложкою – теж варіант. Зберігаємо карамель протягом тижня в холодильнику в щільно закритій банці і використовуємо час від часу, поливаючи млинці, вафлі, десерти або ж застосовуємо як інгредієнт для інших рецептів.
Якщо карамель сильно застигне – просто поставте банку в теплу воду або розігрійте її на водяній бані.

Джерело https://vk.com/lakomkavk