ПІДБИВАНА ПАСУЛЯ З ПІКНИЦЕЮ (СУП С ФАСОЛКОЮ І КОВБАСОЮ)

Текст взято у Сергія Пожара. От ви знаєте, як відрізнити сільську жительку від міської? Запитайте у Закарпатців. І вони вам дадуть відповідь: – сільська жона (жінка) коли йде по вулиці вам чується «крумплі-пасулю, крумплі-пасулю» («картопля-квасоля»), а дама міська видає звук типу «чай-каву, чай-кава».
Та все тому, що йде вона, важко ступаючи, господарством своїм стурбована.
Суп з квасолі, сметаною заправлений з копченою ковбасою.

571714_900Суп який сьогодні готуємо, з розряду сільських, але проіснував з давніх часів до сьогоднішніх днів. Ситний, доступний в будь-яку пору, при цьому смачний і домочадцями улюблений.


Пасуля, чи то пак квасоля – продукт для нашого регіону дуже поширений. На ринку у бабусь  по 7-8 сортів різних за кольором і розміром.
Квасолю на ніч у воді замочити. Відварити на малому вогні. Воду, викіпівшу при варінні, доповнювати свіжою, підливаючи так, що б квасоля завжди нею накрита була. Солити в кінці готування.

М’ясо, ковбаску, копченості маємо в кінці варіння додати до квасолі. За десять – п’ятнадцять хвилин до кінця варіння, поки квасоля не розварилася зовсім. Лаврушку з перцем покладіть, а перед заправкою витягнемо листочки.
Поварити з квасолею, вийняти, чи не шматочки порізати і в суп повернути.

Майже всі супи у нас заправляють сметаною з борошном – підбивають. Звідси і назва «підбивані» – заправлені. Пісні просто борошном, а скоромні зі сметаною.

Борошно розвести холодною водою, змішати зі сметаною, додати в суп. Додавати, помішуючи і стежачи, щоб не переборщити з заправкою, а то підлива вийде, а не суп. Поправити на сіль, перець, дати пару хвилин покипіти і подати.

571714_900

При подачі посипати кропом.

Смачного!. Джерело Сергій пожар http://sergej-pozhar.livejournal.com